Serie A: Inter Mediolan odjeżdża. Maszyna ruszyła po przerwie

Alexis Sanchez i Romelu Lukaku wypracowali oba gole w meczu z Parmą Calcio 1913. Inter Mediolan zwyciężył 2:1 i ponownie poprawił swoją sytuację w walce o mistrzostwo Włoch.

radość piłkarzy Interu PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: radość piłkarzy Interu
Parma nie potrafi ograć żadnego klubu od 16 kolejek, a Inter Mediolan jest niepokonany od dziewięciu meczów o punkty. Nerazzurri byli faworytami i przyjechali na Stadio Ennio Tardini wykonać kolejny krok w kierunku zdobycia scudetto. Skorzystali z remisu 1:1 wicelidera AC Milanu z Udinese Calcio i powiększyli przewagę nad lokalnym wrogiem do sześciu punktów. Trzeci Juventus ma niezmiennie o 10 "oczek" mniej niż lider.

Inter zbierał się do atakowania Parmy niemrawo. Przypominał siebie z niesławnych meczów rozegranych w Lidze Mistrzów. Podopieczni Antonio Conte nie osiągnęli w pierwszej połowie przewagi, której można było spodziewać się po zderzeniu lidera z przedostatnim klubem ligi. Inter posiadał piłkę przez 44 procent czasu i prowadził 6:5 w strzałach.

Dobre szanse na zdobycie prowadzenia mieli Christian Eriksen i Romelu Lukaku. Duńczyk dostał podanie za plecy od Achrafa Hakimiego, przez co stracił okazję na skierowanie piłki do odsłoniętej bramki Luigiego Sepego. Uderzył Lukaku, ale w sytuacji sam na sam nie pokonał golkipera. Dlatego utrzymywał się remis 0:0 w regionie Emilia-Romania.

W drugiej połowie Inter znalazł sposób na zdobycie kompletu punktów. W 55. minucie Alexis Sanchez wyłuskał piłkę w polu karnym Parmy i oddał miękkie uderzenie na 1:0 tuż za linię bramkową. Sytuację próbował ratować Riccardo Gagliolo, ale spóźnił się o ułamek sekundy ze swoją interwencją i technologia goal-line dała znać o golu sędziemu.

Alexis poszedł za ciosem i w 62. minucie trafił na 2:0. Sytuacja była jeszcze prostsza do zakończenia celnym strzałem, a została wykreowana przez znakomicie prezentującego się w tym roku Romelu Lukaku. Na Stadio Ennio Tardini asystował przy dwóch golach, a jego liczby 18 bramek oraz siedem ostatnich podań dają prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej ligi. Belg ma 25 punktów, a Cristiano Ronaldo 22. Z kolei Alexis Sanchez godnie zastąpił Lautaro Martineza.

Końcówka była ciekawa dzięki strzałowi Hernaniego na 1:2. Pomocnik Parmy wykorzystał wrzutę Giuseppe Pezzelli i uderzeniem z powietrza nie pozwolił Samirowi Handanoviciowi na zachowanie czystego konta w czwartym meczu na wyjeździe z rzędu. Na więcej niż gola kontaktowego gospodarzy nie było stać.

Parma Calcio 1913 - Inter Mediolan 1:2 (0:0)
0:1 - Alexis Sanchez 54'
0:2 - Alexis Sanchez 62'
1:2 - Hernani 71'

Parma: Luigi Sepe - Yordan Osorio, Mattia Bani, Lautaro Valenti (67' Roberto Inglese), Riccardo Gagliolo (66' Giuseppe Pezzella) - Hernani (85' Graziano Pelle), Gaston Brugman, Jasmin Kurtić - Juraj Kucka (67' Maxime Busi) - Yann Karamoh, Dennis Man (46' Valentin Mihaila)

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan De Vrir, Alessandro Bastoni - Achraf Hakimi, Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Christian Eriksen (67' Arturo Vidal), Ivan Perisić (84' Matteo Darmian) - Romelu Lukaku, Alexis Sanchez (76' Lautaro Martinez)

Żółta kartka: Darmian (Parma)

Sędzia: Fabrizio Pasqua

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Inter Mediolan będzie liderem nieprzerwanie do końca sezonu?