"Zdradzili go", "nie naprawił katastrofy Ronaldo". Wojciech Szczęsny oceniony po porażce Juventusu w Lidze Mistrzów

Juventus odpadł w 1/8 finału Ligi Mistrzów po dwumeczu z FC Porto. Gol na wagę awansu padł po błędzie Cristiano Ronaldo, ale włoskie media uważają, że w całej sytuacji lepiej powinien zachować się także Wojciech Szczęsny. Zobacz oceny dla Polaka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Wojciech Szczęsny Getty Images / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
W rewanżowym meczu 1/8 finału Juventus FC odrobił straty z pierwszego meczu (1:2) i doprowadził do dogrywki. Mistrzowie Włoch wygrali 3:2, ale dzięki drugiej bramce strzelonej na wyjeździe przez FC Porto w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagrają Portugalczycy.

Obie bramki dla gości zdobył Sergio Oliveira - najpierw po strzale z "jedenastki", a w dogrywce po płaskim uderzeniu z rzutu wolnego. Piłka przeleciała między nogami ustawionego w murze Cristiano Ronaldo i wleciała tuż przy słupku bramki Wojciecha Szczęsnego (więcej o meczu TUTAJ).

"Piłkarze w murze go zdradzili, ale sam też nie zareagował odpowiednio na bramkę, która dała awans Porto" - podkreśla "Corriere della Serra" przy nocie "5" dla Polaka w 10-punktowej skali. Z całego zespołu niżej oceniono jedynie bezbarwnego Ronaldo (na "4,5").

Występ polskiego bramkarza podobnie opisał serwis CalcioMercato.it. "Mur nie pomógł mu przy bramce na wagę awansu, ale on też ma swoje obowiązki" - napisano przy ocenie "5,5".

"CalcioToday" podkreśla, że Polak zanotował kilka udanych interwencji. "Ważna parada w pierwszej połowie. Co najmniej dwie inne po przerwie. Nie naprawił połowicznej katastrofy Ronaldo, którego ruch w murze go oszukał. Połowa błędu, która wszystko skompromitowała" - czytamy przy nocie "5,5".

Aż "6" Szczęsny otrzymał od serwisu JuveLive.it. "Zachowywał zimną głowę przy co najmniej trzech sytuacjach. Z rzutem karnym nic nie był w stanie zrobić. Wciąż jeden z najlepszych" - podkreślono.

"Wszystkie uderzenia piłkarzy Porto przyciągał do swoich rękawic. Przy rzucie karnym nie miał szans, ale po uderzeniu Oliveiru zareagował za późno. Był nieprzygotowany na ten nieoczekiwany strzał" - dodaje TuttoMercatoWeb obok "5,5".

Większość mediów najniżej oceniła Ronaldo. Co prawda Portugalczyk zaliczył asystę przy jednym z goli dla Juventusu, ale przez większość czasu był "duchem" na boisku.

Czy Wojciech Szczęsny powinien zmienić klub po sezonie?