eWinner II liga: Błękitni Stargard zaskoczyli po rewolucji

Błękitni Stargard okazali się lepsi od kandydata do awansu. Po raz drugi w sezonie zaskakująco pokonali Wigry Suwałki. Na niespodziankę nie pozwoliła w swoim meczu Chojniczanka.

Błękitni Starogard Gdański Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: Błękitni Starogard Gdański
Tydzień w Stargardzie jest pełny wrażeń. Po nieudanym początku rundy wiosennej zarząd Błękitnych zdecydował się na zakończenie współpracy z trenerem Tomaszem Grzegorczykiem. Na stanowisko szkoleniowca powrócił doświadczony Adam Topolski, ale do Suwałk jeszcze nie pojechał. Oglądał transmisję meczu, a dowodzenie zespołem z ławki wziął na siebie Jarosław Piskorz. Nie był to debiut młodego trenera, ale i tak wyzwanie było duże.

Rewolucja w Błękitnych niesie ze sobą nadzieję. W piątek odnieśli zwycięstwo 1:0 na terenie kandydata do awansu. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego objęła prowadzenie w 5. minucie dzięki strzałowi Mateusza Bochnaka. Wigry Suwałki nie zdołały odpowiedzieć, choć miały na to dużo czasu. Zadanie utrudnił gospodarzom Rafał Grzelak, który w 56. minucie zobaczył czerwoną kartkę za brutalne przewinienie.

Błękitni wygrali dwa mecze z Wigrami w jednym sezonie i zakończyły się one wynikiem 1:0. To zaskoczenie, ponieważ walczą o utrzymanie na szczeblu centralnym, a ich przeciwnik kandyduje do awansu. Na dodatek obrona stargardzian nie słynie ze szczelności. W piątek Dominik Sasiak zastąpił w ich bramce Tobiasza Weinzettela i zachował czyste konto.

Niespodziewanie rozpoczęło się również spotkanie w Chojnicach. Olimpia Grudziądz objęła prowadzenie dzięki strzałowi Jose Embalo z rzutu karnego w 31. minucie. Chojniczanka, w przeciwieństwie do Wigier, nie pozwoliła sobie na stratę punktów na własnym stadionie. Jeszcze przed przerwą Adam Ryczkowski doprowadził do remisu, a w drugiej połowie Mateusz Klichowicz oraz Artur Pląskowski zapewnili kandydatowi do awansu zwycięstwo 3:1.

21. kolejka eWinner II ligi:

Wigry Suwałki - Błękitni Stargard 0:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Bochnak 5'

Chojniczanka - Olimpia Grudziądz 3:1 (1:1) 0:1 - Jose Embalo (k.) 31' 1:1 - Adam Ryczkowski 38' 2:1 - Mateusz Klichowicz 55' 3:1 - Artur Pląskowski 90'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Błękitni Stargard utrzymają się w tym sezonie na szczeblu centralnym?