To powinna być czerwona kartka! Lewandowski mógł stracić oko

Źle dla Roberta Lewandowskiego zaczął się sobotni mecz z Werderem Brema. W pierwszej minucie przyjął potężny cios od rywala i potrzebował pomocy sztabu medycznego. Kibicom na myśl mogło to przywieźć tragiczny wypadek z udziałem Karola Bieleckiego.

Maciej Kmita
Robert Lewandowski Agencja Forum / FABIAN BIMMER / Reuters / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Po kilkudziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka Robert Lewandowski próbował opanować piłkę w kole środkowym, ale Omer Toprak okazał się sprytniejszy i odebrał mu futbolówkę.

"Lewy" nie dał za wygraną, próbował odzyskać piłkę i wdał się w pojedynek siłowy z rywalem. Turek jednak grał nie tylko ciałem, ale też pomógł sobie rękoma. Po jednym z wymachów uderzył w twarz napastnika Bayernu. Do tego tak niefortunnie, że wbił palce w jego lewe oko.

Lewandowski od razu runął na murawę i schował twarz w dłoniach. Podniósł się bez pomocy sztaby medycznego, ale po chwili zbiegł do linii bocznej, gdzie jego okiem zajęli się lekarze Bayernu. Niedługo później w okolicy oka pojawiła się opuchlizna, która rosła z minuty na minutę.

Co ciekawe, sędzia nie upomniał Topraka nawet żółtą kartką, choć cios w twarz Lewandowskiego wydaje się być nieprzypadkowy. Turek wymachiwał rękoma, więc musiał liczyć się z tym, że trafi w twarz będącego tuż za nim przeciwnika.

Polskim, ale i niemieckim kibicom, którzy widzieli to zdarzenie, mogła stanąć przed oczami scena z udziałem Karola Bieleckiego. Wybitny szczypiornista przed laty ucierpiał w podobnych okolicznościach, gdy w ferworze walki Josip Valcić trafił go kciukiem w oko, doprowadzając do pęknięcia gałki ocznej. Więcej TUTAJ.

Na szczęście, w przypadku "Lewego" nie doszło do tak poważnego urazu. Kapitan reprezentacji Polski kontynuował występ w meczu. W 67. minucie strzelił nawet gola na 3:0. A 12 minut później zakończył udział w spotkaniu. Relacja tekstowa TUTAJ.

Czy Omar Toprak zasłużył na czerwoną kartkę?