Fortuna I liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza przebudził się. Kolejny mocny finisz lidera

Pierwsze zwycięstwo Bruk-Betu Termaliki Nieciecza w rundzie wiosennej Fortuna I ligi. Lider ponownie musiał gonić przeciwnika. Zdążył to zrobić, a decydującego gola na 2:1 strzelił GKS-owi Bełchatów na pięć minut przed końcem podstawowego czasu.

piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza
Obrona z Niecieczy nie stanowi monolitu w rundzie wiosennej. Bruk-Bet Termalica stracił jednego gola w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, a dwa w derbach z Sandecją Nowy Sącz. Wspomniane kluby, a także GKS Bełchatów są w dolnej połowie tabeli. Brunatni również znaleźli sposób na umieszczenie piłki w bramce Łukasza Budziłka i dokonali tego już w 8. minucie. Maciej Mas wykorzystał dośrodkowanie Waldemara Gancarczyka z rzutu rożnego.

Bruk-Bet musiał gonić kolejnego przeciwnika w rundzie wiosennej. Przez godzinę meczu aż 76 procent posiadania piłki lidera przełożyło się na osiem strzałów, jednak tylko dwa z nich były celne. Leonida Otczenaszczenkę sprawdzili swoimi uderzeniami Roman Gergel i Adam Radwański.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego doprowadzili do remisu 1:1 w 65. minucie. Roman Gergel pokonał bramkarza z Bełchatowa strzałem z rzutu karnego. 17 punktów daje liderowi Bruk-Betu samodzielne prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej ligi. W piątek wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie jedenastki i nie rozczarował.

Lider poszedł za ciosem i to on rozstrzygnął pojedynek. Trener Lewandowski trafił ze zmianą, ponieważ wprowadzony przez niego z ławki rezerwowych Kacper Śpiewak oddał strzał na 2:1 w 85. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Były napastnik Stali Stalowa Wola ma na koncie cztery bramki i również dokłada istotne cegiełki do awansu.

Bruk-Bet wygrał po dwóch remisach i ma dziewięć punktów przewagi nad wiceliderem Górnikiem Łęczna. Pomarańczowi poczekają na odpowiedź podopiecznych Kamila Kieresia do soboty. Tego dnia zaprezentują się również inni kandydaci do awansu. GKS przegrywa po zimowym okresie przygotowań i znajduje się na 16. miejscu w tabeli. Drużyna z województwa łódzkiego wyprzedza wyłącznie Zagłębie Sosnowiec oraz Resovię.

GKS Bełchatów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)
1:0 - Maciej Mas 8'
1:1 - Roman Gergel (k.) 65'
1:2 - Kacper Śpiewak 85'

GKS: Leonid Otczenaszenko – Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Sebastian Zalepa, Mateusz Szymorek, Damian Hilbrycht (89' Jakub Staszak), Michał Pawlik, Waldemar Gancarczyk (67' Mikołaj Grzelak), Maciej Mas (58' Patryk Winsztal), Bartosz Żurek (89' Szymon Łapiński), Jakub Bator (67' Filip Laskowski)

Bruk-Bet: Łukasz Budziłek - Mateusz Grzybek, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski, Sebastian Bonecki, Adam Radwański (81' Michal Hubinek), Samuel Stefanik, Paweł Żyra (63' Kacper Śpiewak), Roman Gergel (90' Patryk Czarnowski), Martin Zeman (90' Michal Bezpalec)

Żółte kartki: Żurek, Winsztal (GKS) oraz Żyra, Radwański, Bezpalec (Bruk-Bet)

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)