"Nie bawiło mnie to". Dyrektor VfB Stuttgart zszokowany popisem Lewandowskiego

Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka w sobotnim meczu Bundesligi z VfB Stuttgart. Thomas Hitzlsperger już w przerwie spotkania na Allianz Arenie wypowiedział się na temat reprezentanta Polski.

Piotr Bobakowski
Thomas Hitzlsperger Getty Images / Harry Langer/DeFodi Images / Na zdjęciu: Thomas Hitzlsperger
Robert Lewandowski strzelił trzy bramki i poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa z VfB Stuttgart (4:0, więcej TUTAJ) w meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi. Polski napastnik Bawarczyków zanotował klasycznego hat-tricka, zdobywając wszystkie gole w pierwszej połowie pojedynku na Allianz Arenie (w 17., 23. i 39. minucie).

- Jeśli postrzegasz Lewandowskiego jako gracza neutralnego, to jest po prostu zabawne. Chociaż nie bawiło mnie to, co zrobił - powiedział w przerwie meczu w Monachium dyrektor sportowy zespołu ze Stuttgartu Thomas Hitzlsperger.

Były zawodnik VfB i reprezentacji Niemiec (lata 2004-10) w rozmowie z telewizją Sky docenił wielką klasę Lewandowskiego. - Dziś to jest coś powyżej klasy światowej w jego wykonaniu. On wykorzystuje swoje szanse i sposób, w jaki się porusza, jak wychodzi na pozycje. Nie sądzę, żeby można zagrać lepiej - podsumował 38-letni Hitzlsperger.

Trzy bramki zdobyte w sobotę przybliżają kapitana reprezentacji Polski do rekordu strzeleckiego Gerda Muellera - 40 goli w jednym sezonie Bundesligi. Osiem spotkań przed końcem rozgrywek "Lewy" ma na koncie 35 trafień.

Zobacz:
"Nogą, głową, nogą. To człowiek-demolka". Tak Robert Lewandowski strzelał bramki VfB Stuttgart (wideo)