Robert Lewandowski jest nie do zatrzymania! Przebił osiągnięcie legendy

Robert Lewandowski jest już samodzielnym wiceliderem klasyfikacji wszech czasów Bundesligi. W sobotę polski napastnik ustrzelił hat-tricka. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dorówna Gerdowi Muellerowi.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Lukas Barth-Tuttas / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Pierwsze minuty meczu z VfB Stuttgart nie były najlepsze dla drużyny Bayernu Monachium, czerwoną kartką został ukarany Alphonso Davies. Gospodarze nie zamierzali jednak skupiać się wyłącznie na defensywie.

Już w 18. minucie tej rywalizacji strzelanie rozpoczął Robert Lewandowski. Snajper wykorzystał dogranie Serge'a Gnabry'ego i po raz pierwszy pokonał Gregora Kobela. Po chwili było już 2:0, a do siatki trafił Gnabry.

Kapitan reprezentacji Polski w 23. minucie wykorzystał dezorientację obrońców zespołu przyjezdnych i skompletował dublet. Tym razem Lewandowski uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Jeszcze przed przerwą stanął oko w oko z golkiperem rywali i strzelił trzeciego gola.

W ten sposób 32-latek przeskoczył Klausa Fischera i został drugim najskuteczniejszym strzelcem w historii Bundesligi. Lewandowski zapisał na swoim koncie już 271 trafień, potrzebował do tego 345 występów. Na prowadzeniu pozostaje Gerd Mueller, który zdobył łącznie 365 bramek.

Tylko w trwających rozgrywkach filar Bawarczyków strzelił już 35 goli. Lewandowski jest coraz bliżej rekordu wspomnianego Muellera, który w sezonie 1971/72 aż 40 razy wpisał się na listę strzelców.