Old Firm Derby na remis. Zespół Gerrarda przypieczętował mistrzostwo

W niedzielę Celtic podejmował drużynę Rangers w prestiżowych derbach Glasgow. Spotkanie zostało rozstrzygnięte już w pierwszych 45 minutach.

Rafał Szymański
Kris Ajer i Ianis Hagi Getty Images / Ian MacNicol / Na zdjęciu: Kris Ajer i Ianis Hagi
Przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze Celtiku nie wykonali tradycyjnego szpaleru. Trener John Kennedy zapowiedział na konferencji prasowej, że jego drużyna nie uhonoruje nowych mistrzów. Wokół stadionu Celtic Park zgromadziły się lokalne służby. Obawiano się, że pseudokibice "The Gers" będą tłumnie świętowali mistrzostwo.

Zawodnicy gospodarzy dobrze weszli w mecz. W 23. minucie gry Odsonne Edourad asystował i Mohamed Elyonoussi z niewielkiej odległości umieścił piłkę w siatce. Bramkarz gości nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Jeszcze przed zmianą stron podopieczni Stevena Gerrarda doprowadzili do wyrównania. Alfredo Morelos dopadł do piłki po dograniu Leona Baloguna, a następnie pokonał Scotta Baina. To było już 11. trafienie kolumbijskiego snajpera w tych rozgrywkach.

Mecz zakończył się remisem 1:1 i w rezultacie podziałem punktów. To spotkanie nie miało praktycznie żadnego znaczenia dla układu tabeli. W tabeli Scottish Premier League zespół Rangers FC ma aż 20 oczek nad odwiecznym rywalem.

Celtic Glasgow - Rangers FC 1:1 (1:1)
1:0 - Mohamed Elyonoussi 23'
1:1 - Alfredo Morelos 38'

Rangers FC zdobędzie tytuł w przyszłym sezonie?