Eliminacje MŚ 2022. Niepokojące słowa o Lewandowskim. Sousa: Robert odczuwa ból

Robert Lewandowski został zmieniony w drugiej połowie i od razu po zejściu potrzebował lodu. Jest ryzyko, że kapitan reprezentacji Polski doznał kontuzji, o czym mówił na konferencji prasowej Paulo Sousa.

Robert Czykiel
Robert Lewandowski schodzi z boiska w meczu z Andorą Zastąpił go Karol Świderski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski schodzi z boiska w meczu z Andorą. Zastąpił go Karol Świderski
- Robert odczuwa ból w kolanie. Lód został przyłożony, żeby uśmierzyć ból i zniwelować zapalenie, jeśli się pojawi. Miejmy nadzieję, że ból zniknie - przyznał selekcjoner Paulo Sousa na pomeczowej konferencji prasowej.

Powody do niepokoju pojawiły się w 63. minucie. To wtedy Paulo Sousa ściągnął Roberta Lewandowskiego, a za niego wpuścił Karola Świderskiego. Po chwili można było zauważyć, że kapitan naszej kadry z grymasem bólu musiał obłożyć kolano lodem.

Do urazu prawdopodobnie doszło niedługo przed zejściem z boiska. Po jednej z akcji w polu karnym rywali "Lewy" zaczął utykać. Piłkarze z Andory od początku spotkania nie oszczędzali nóg Biało-Czerwonych.

Na razie trzeba spokojnie czekać na diagnozę lekarską. Przed Polską niezwykle ważny i trudny mecz wyjazdowy z Anglią. Absencja Lewandowskiego byłaby ogromną stratą dla naszej reprezentacji.

Gwiazdor Bayernu Monachium jako jeden z nielicznych nie zawodzi w marcowych meczach. Węgrom strzelił jednego gola, a Andorczykom dwa. W trudnych chwilach często bierze grę na siebie.

Mecz Anglia - Polska odbędzie się w środę 31 marca o godzinie 20:45. Robert ma zatem jeszcze trzy dni, aby wrócić do pełni zdrowia.

Eliminacje MŚ 2022. Polska - Andora. Bogusław Kaczmarek uważa, że to zasłona dymna. Sam styl lepiej przemilczeć >> Eliminacje MŚ 2022: Robert Lewandowski ruszył w górę klasyfikacji strzelców, ogromny ścisk w czołówce >> ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: strzał, rykoszet i... przepiękny gol. Ale miał farta!