Jakie są plany reprezentacji Polski? Zobacz terminarz

PAP/EPA / Andy Rain / Na zdjęciu: Mason Mount i Piotr Zieliński

Po środowej porażce reprezentację Polski czeka prawie dwumiesięczna przerwa. Zawodnicy spotkają się 24 maja na zgrupowaniu w Opalenicy.

W 3. kolejce eliminacji MŚ 2022 Polska musiała uznać wyższość rywala. Zwycięstwo Anglikom zapewnili Harry Kane i Harry Maguire. Jedyną bramkę dla gości zdobył Jakub Moder. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Kadra Garetha Southgate'a nadal przewodzi stawce grupy I. Biało-czerwoni z 4-punktowym dorobkiem znajdują się dopiero na 4. pozycji. W środę zwycięstwa odnotowały reprezentacje Węgier (4:1 z Andorą) i Albanii (2:0 z San Marino).

Warto zaznaczyć, że bezpośredni awans na mundial wywalczy tylko 1. drużyna. Zespół z 2. miejsca weźmie udział w barażach.

Paulo Sousa teraz może myśleć wyłącznie o nadchodzących mistrzostwach Europy. W połowie maja poznamy szeroką kadrę na turniej. Zgrupowanie w Opalenicy rozpocznie się 24 maja.

31 maja selekcjoner ogłosi ostateczną listę powołanych. Dzień później odbędzie się mecz towarzyski z Rosją (1 czerwca), następnie podopieczni Sousy zagrają z Islandią (8 czerwca).

Po ostatnim sparingu kadrowicze wylecą do Dublina (9 czerwca). Polska rozpocznie Euro 2020 14 czerwca od spotkania ze Słowacją.