Premier League: minimalna wygrana Leeds United z Sheffield United, Mateusz Klich wszedł z ławki rezerwowych

Leeds United odniosło swoją trzynastą wygraną w sezonie 2020/2021 Premier League. W starciu 30. kolejki drużyna, której piłkarzem jest Mateusz Klich (pojawił się na boisku w 81. minucie, zmieniając Robertsa), pokonała u siebie Sheffield United 2:1.

Tomasz Rosiński
piłkarze Leeds United Getty Images / Lindsey Parnaby/PA Images / Na zdjęciu: piłkarze Leeds United
Zespół Leeds przystępował do rywalizacji z autsajderem rozgrywek w roli faworyta i liczył na wywalczenie kompletu punktów, co mu się udało zrealizować.

Od początku starcia przeważali podopieczni Marcelo Bielsy, którzy co chwila zagrażali bramce strzeżonej przez Aarona Ramsdale'a.

Celnie strzelali Kalvin Phillips oraz Stuart Dallas, ale golkiper gości skapitulował dopiero po uderzeniu Jacka Harrisona w 12. minucie potyczki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Raphinha.

Wydawało się, że kolejny gol dla gospodarzy jest tylko kwestią czasu, lecz Pawie miały problem ze skutecznością. To się na nich zemściło w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy, kiedy to z bliskiej odległości wyrównał Ben Osborn.

Podrażnieni taki obrotem spraw gospodarze od startu drugiej odsłony batalii mocno ruszyli do przodu i szybko odzyskali prowadzenie. Z lewej strony pola karnego płasko dośrodkował Harrison, zaś Phil Jagielka interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Bielsę mieli dużą przewagę optyczną, szukali swojego trzeciego trafienia podczas tej konfrontacji. Jednak już do końcowego gwizdka arbitra nie potrafili pokonać Ramsdale'a i mecz zakończył się triumfem Pawi 2:1.