eWinner II liga: GKS Katowice nie przepuścił okazji. Padła ostatnia twierdza

Kolejna zmiana lidera na najniższym szczeblu centralnym. Najlepszy w tabeli jest ponownie GKS Katowice po zwycięstwie 1:0 z Olimpią Grudziądz. Chojniczanka aż do kwietnia przetrwała bez porażki na własnym stadionie.

GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice
Pokonanie podopiecznych Zbigniewa Smółki nie przyszło katowiczanom z łatwością. GKS dopiął swego i strzelił gola na 1:0 dopiero w 86. minucie. Jedynym skutecznym piłkarzem okazał się Marcin Urynowicz, który pozostaje w wysokiej formie strzeleckiej i zdobył już 13 goli w sezonie. GKS jest liderem z przewagą dwóch punktów nad drugim Górnikiem Polkowice. Zespół Janusza Niedźwiedzia w ten weekend pauzował z powodu nieparzystej liczby drugoligowców.

Nie ma już zespołu niepokonanego na własnym stadionie. Jako ostatnia padła twierdza Chojniczanki. Podopieczni Adama Noconia przegrali 1:3 w meczu kandydatów do awansu ze Skrą Częstochowa. Drużyny weszły w ostatnią fazę meczu przy remisowym wyniku. Więcej energii na dobry finisz zachowała Skra. Piotr Nocoń pokonał Pawła Sokoła uderzeniem zza pola karnego, a Damian Warnecki w sytuacji sam na sam na zakończenie kontrataku.

Wigry Suwałki poprawiły się po serii niepowodzeń i pozostają w strefie barażowej. Wygraną 2:0 z KKS-em 1925 Kalisz zapewnił Denis Gojko dwoma strzałami do bramki. Do dynamicznego skrzydłowego należała druga połowa. W 50. minucie przymierzył przy dalszym słupku po wymanewrowaniu defensora, a w 80. minucie pokonał bramkarza beniaminka sprytnym lobem.

Dubletem pomógł drużynie również Dawid Wolny. Napastnik Sokoła Ostróda był zmiennikiem w wygranym 2:1 meczu z Olimpią Elbląg. Na pokonanie Andrzeja Witana po raz pierwszy nie potrzebował dużo czasu, a drugie trafienie sprawiło, że odpowiedź Janusza Surdykowskiego była tylko golem honorowym. Wolny jest współliderem klasyfikacji strzelców ligi. Poza nim 15 goli strzelił od początku sezonu tylko Kamil Wojtyra.

24. kolejka eWinner II ligi:

GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
1:0 - Marcin Urynowicz 86'

Chojniczanka - Skra Częstochowa 1:3 (0:0)
1:0 - Maciej Kona 53'
1:1 - Dawid Niedbała 64'
1:2 - Piotr Nocoń 80'
1:3 - Damian Warnecki 90'

Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0)
1:0 - Denis Gojko 50'
2:0 - Denis Gojko 80'

Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg 2:1 (0:0)
1:0 - Dawid Wolny 63'
2:0 - Dawid Wolny (k.) 77'
2:1 - Janusz Surdykowski 90'

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 2:3 (0:2)
0:1 - Adrian Łyszczarz 19'
0:2 - Michał Bogacz (sam.) 43'
1:2 - Dominik Kunca (k.) 55'
1:3 - Szymon Krocz 58'
2:3 - Krzysztof Ropski 90'

Hutnik Kraków - Znicz Pruszków 1:3 (1:1)
1:0 - Michał Kitliński 6'
1:1 - Maciej Wichtowski (k.) 11'
1:2 - Maciej Wichtowski (k.) 58'
1:3 - Maciej Firlej 82'

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 0:2 (0:1) 0:1 - Filip Nawrocki (sam.) 38' 0:2 - Krzysztof Danielewicz 72'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?