eWinner II liga: Stal Rzeszów ma czego żałować. Boleśnie straciła punkty

Piątek na najniższym szczeblu centralnym pod znakiem pościgów. Stal Rzeszów strzeliła w osłabieniu dwa gole Błękitnym Stargard, ale musiała zadowolić się punktem za remis 2:2. Po trzy "oczka" sięgnęła Garbarnia Kraków w Bytowie.
Marcel Kotwica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcel Kotwica

W rundzie jesiennej Stal Rzeszów zwyciężyła aż 5:0 w Stargardzie i brutalnie obnażyła błędy popełnione w obronie przez Błękitnych. W rewanżu w Stalowej Woli również planowała zdobyć komplet punktów kosztem walczących o utrzymanie rywali. Po przerwie Stal musiała grać w dziesięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Krystiana Pieczary, a mimo to zdobyła prowadzenie 2:0. Do bramki Dominika Sasiaka przymierzyli Bartosz Wolski i Mariusz Sławek.

Błękitni znaleźli się w krytycznym położeniu, ale zareagowali i zdążyli doprowadzić do remisu 2:2. Pościg podopiecznych Adama Topolskiego rozpoczął się w 74. minucie meczu strzałem do bramki Mateusza Bochnaka. Drużyna z Pomorza Zachodniego poczuła wiatr w żaglach, a uderzenie Jakuba Ostrowskiego w doliczonym czasie dało jej punkt. Sytuacja stargardzian pozostaje skomplikowana, ale remis we wspomnianych okolicznościach był dla nich budującym wynikiem.

W piątek rozegrano jeszcze jedno spotkanie. Bytovia Bytów i Garbarnia Kraków są sąsiadami w tabeli, więc zanosiło się na wyrównaną walkę o punkty. Po pierwszej połowie prowadziła drużyna Kamila Sochy dzięki strzałowi Macieja Kozakowskiego.

W Bytowie doszło do pościgu podobnego do tego Błękitnych w Stalowej Woli, ale na miarę kompletu punktów. Garbarnia poderwała się do walki i odwróciła wynik na 2:1. W 59. minucie Jakub Górski wykorzystał karygodne zachowanie bramkarza Bytovii i wyrównał z kilkunastu metrów. W 67. minucie konfrontację rozstrzygnął Jakub Kowalski pewnym wykonaniem rzutu karnego. Drużyna z Pomorza oddała przez 90 minut więcej uderzeń celnych, ale po przerwie ani jedno nie poskutkowało zmianą wyniku.

Pozostałe mecze 25. kolejki są zaplanowane na sobotę. Nie zagra lider Górnik Polkowice z powodu nieparzystej liczby drugoligowców. Wyprzedzić go zamierza GKS Katowice, który podejmie Olimpię Grudziądz. Dobrze zapowiada się pojedynek kandydatów do awansu Chojniczanki ze Skrą Częstochowa.