Eredivisie. Kontuzja polskiego stopera. Nie dokończył meczu

W niedzielę drużyna SC Heerenveen przegrała 1:2 z Ajaksem Amsterdam. Paweł Bochniewicz musiał opuścić plac gry w pierwszej połowie.

Rafał Szymański
Sebastien Haller (z lewej) i Paweł Bochniewicz Getty Images / Gerrit van Keulen/BSR Agency / Na zdjęciu: Sebastien Haller (z lewej) i Paweł Bochniewicz
W 24. minucie środkowy obrońca zgłosił kontuzję kostki sztabowi szkoleniowemu, zastąpił go Ibrahim Dresević. W tym momencie trudno przewidywać, jak długo potrwa pauza Pawła Bochniewicza. Trener Johnny Jahnsen przez pewien czas nie będzie miał do dyspozycji swojego podstawowego zawodnika.

Chwilę później Mitchell van Bergen dał prowadzenie SC Heerenveen. Jeszcze przed zmianą stron Dusan Tadić wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. Ostatecznie Ajax Amsterdam wygrał 2:1, końcowy wynik w 61. minucie ustalił Sebastien Haller.

Po 27 seriach gier Ajax nadal przewodzi stawce Eredivisie. Heerenveen zajmuje 10. miejsce.

Bochniewicz do tej pory rozegrał 27 spotkań ligowych, w których zdobył dwie bramki. Wystąpił też w dwóch meczach krajowego pucharu. Przypomnijmy, że Paulo Sousa pominął 25-latka w powołaniach na marcowe zgrupowanie kadry. Do tej pory zapisał na swoim koncie dwa spotkania w reprezentacji Polski.

SC Heerenveen - Ajax Amsterdam 1:2 (1:1)
1:0 - Mitchell van Bergen 27'
1:1 - Dusan Tadić (k.) 36'
1:2 - Sebastien Haller 61'