Mocne powitanie trenera. Artur Sobiech rozstrzygnął mecz

Artur Sobiech nie potrzebował dużo czasu na strzelenie gola w meczu Fatihu Karagumruk z Hataysporem. Na boisko wszedł z ławki rezerwowych i po dziewięciu minutach zdecydował o zwycięstwie 1:0.

Artur Sobiech Getty Images / Metin Aktas / Na zdjęciu: Artur Sobiech
Fatih Karagümrük SK wygrał po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera Fabio Fariolego, któremu powierzono zadanie wprowadzenia zespołu do europejskich pucharów. Po odniesionym we wtorek zwycięstwie drużyna Włocha jest na siódmym miejscu w tabeli ze stratą punktu do piątego Alanyasporu.

Dobrym wyborem Fariolego było wprowadzenie z ławki rezerwowych Artura Sobiecha. 30-latek zmienił Mevluta Erdinca w 61. minucie i po dziewięciu minutach strzelił decydującego gola na 1:0. Dedykował trafienie potomkowi, który przyszedł na świat w poprzednim tygodniu.

Sobiech zdobył siedem bramek w sezonie Super Ligi. Skuteczniejszy od niego w zespole jest tylko Alassane Ndao, który oddał osiem uderzeń do siatki przeciwnika. Sobiech jest najbardziej bramkostrzelnym Polakiem na tureckich boiskach. Przeplata występy w podstawowym składzie i w roli zmiennika, ale co mecz pojawia się na boisku.

Do zakończenia sezonu pozostało drużynie Sobiecha osiem meczów.

Fatih Karagümrük SK - Hatayspor 1:0 (0:0)
1:0 - Artur Sobiech 70'

Czy Artur Sobiech strzeli minimum 10 goli w tym sezonie Super Ligi?