The Championship: Polacy nie popisali się

Ani Bartosz Ślusarski, ani też Marek Saganowski nie pokonali bramkarzy rywali w 44. kolejce The Championship. Dodatkowo ich drużyny przegrały ważne spotkania i utrzymanie Sheffield Wedensday oraz Southampton stoi pod dużym znakiem zapytania.

Bartosz Zimkowski

Dla Ślusarskiego był to pierwszy mecz w podstawowym składzie w barwach Sheffield Wedensday, ale od 51. minuty The Owls grali w osłabieniu, gdyż jeden z piłkarzy tego zespołu dostał czerwoną kartkę. Polski napastnik opuścił boisko w 69. minucie, a Sheff Wed przegrało z Blackpool 1:2, czyli z zespołem, w którym do tej pory jedynego gola w Anglii strzelił Ślusarski. The Owls po tej porażce spadli do strefy spadkowej, a tuż nad nią jest Southampton. Święci przegrali przed własną publicznością z Burnley 0:1. Na ostatnie 11 minut w barwach gospodarzy pojawił się Marek Saganowski i to on oddał ostatni strzał w tym meczu, lecz reprezentant Polski chybił celu.

Coraz bardziej pewne bezpośredniego awansu do Premier League jest West Bromwich Albion. The Baggies są liderem ligi i tym razem na Carrow Road wygrali z Norwich City 2:1. Przegrało natomiast drugie przed tą kolejką Hull City ulegając na Bramall Lane Sheffield United 0:2. Jednak porażka ta może boleć Tygrysy, które przez całą drugą połowę grały w przewadze jednego piłkarza. Rozczarował również Watford, który przegrał na Vicarage Road z Crystal Palace 0:2 i może raczej zapomnieć o bezpośrednim awansie do Premiership.

W ostatnim meczu kolejki Stoke City pokonało Bristol City 2:1 i awansowało na drugą pozycję. Obie bramki zdobył Mamady Sidibie, który przez cały sezon frustrował swoją nieskutecznością. Teraz dzięki jego bramkom Stoke ma trzy punkty przewagi nad trzecim Hull City.