Słowacja. Dawid Kurminowski znowu trafił. Piękna bramka polskiego napastnika

Spotkanie Trencin - MSK Żylina zakończyło się wynikiem 2:3. Na listę strzelców po stronie przyjezdnych wpisał się Dawid Kurminowski.
Rafał Szymański
Dawid Kurminowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Dawid Kurminowski

Worek z bramkami otworzył się już po 5 minutach sobotniego meczu. Piłkę do własnej siatki skierował Samuel Lavrincik. Drużyna gości nie ustawała w atakach. W 21. minucie Żylina prowadziła już 2:0.

Dawid Kurminowski poprawił swój dorobek strzelecki. Napastnik otrzymał podanie, następnie przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i z niewielkiej odległości zmylił bramkarza rywali.

Były piłkarz Lecha Poznań opuścił plac gry w 83. minucie. Kurminowski się nie zatrzymuje. Jego bilans w trwających rozgrywkach ligi słowackiej to 10 trafień oraz 5 asyst w 23 meczach.

Przed zejściem do szatni gola kontaktowego strzelił Hamza Cataković. Po zmianie stron na 3:1 dla zespołu Polaka podwyższył Adrian Kapralik. Końcowy wynik ustalił Abubakar Ghali.

Żylina walczy o europejskie puchary, w tym momencie znajduje się na najniższym stopniu podium ligowej tabeli. Trencin zajmuje 6. miejsce.

Trencin - MSK Żylina 2:3 (1:2)
0:1 - Samuel Lavrincik (s.) 5'
0:2 - Dawid Kurminowski 21'
1:2 - Hamza Cataković 45+1'
1:3 - Adrian Kapralik 60'
2:3 - Abubakar Ghali 79'

Niemieckie media grzmią po remisie Bayernu. "Pomyłka w walce o tytuł"