Fortuna I liga: trudny powrót Arki Gdynia do ligowej rzeczywistości

Rzutem na taśmę Arka Gdynia zremisowała 1:1 z Odrą Opole. Strzeliła gola dopiero grającemu w dziesięciu przeciwnikowi. Do podziału punktów doszło również w derbach Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica.
piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia

Arka Gdynia przystąpiła do meczu zmęczona 120 minutami walki z Piastem Gliwice, ale jednocześnie zbudowana wejściem do finału Fortuna Pucharu Polski. W konfrontacji z mało błyskotliwą w rundzie wiosennej Odrą Opole również było o co grać. W trwającej kolejce zdążyli już pogubić punkty Górnik Łęczna, ŁKS Łódź oraz GKS Tychy. Drużyna Dariusza Marca mogła zbliżyć się do miejsc premiowanych awansem.

Odra postanowiła wysoko zawiesić poprzeczkę gospodarzom i początek spotkania należał do niej. Druga sytuacja podbramkowa podopiecznych Piotra Plewni zakończyła się strzałem na 1:0. Jakub Szrek poradził sobie z Adamem Danchem i przymierzył do bramki Daniela Kajzera zza pola karnego. Po pomyślnym otwarciu spotkania goście nie zamierzali oddać inicjatywy i od czasu do czasu swoim wypadem nie pozwalali Arce na podjęcie ryzyka. Gdynianie wyrównali na 1:1 strzałem Dancha dopiero w 86. minucie, kiedy grali w jedenastu przeciwko dziesięciu opolanom.

Ani piłkarze Chrobrego Głogów, ani Miedzi Legnica nie prezentowali wysokiej formy przed konfrontacją o panowanie w regionie. Podopieczni Ivana Djurdjevicia przegrali dwa poprzednie spotkania, natomiast ekipa z Legnicy nie potrafiła pokonać żadnego z wcześniejszych czterech przeciwników.

Konfrontacja w Głogowie zakończyła się remisem 0:0. Bliżej jej rozstrzygnięcia była Miedź. Rozczarował jej najbardziej bramkostrzelny zawodnik Kamil Zapolnik. W 41. minucie nie pokonał on Rafała Leszczyńskiego nieudanym strzałem z rzutu karnego. Jedenastka została podyktowana za faul Damiana Kowalczyka na Pawle Tupaju. Po przerwie ponownie Zapolnik, po którego uderzeniu futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.