Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Pawła Abbotta oraz Michała Janoty

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Paweł Abbott (Oldham Athletic) oraz Michał Janota (Excelsior Rotterdam). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 15 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Paweł Abbott strzelił dwa gole dla Oldham Athletic w meczu 2. kolejki angielskiej League One (III liga) przeciwko Leyton Orient FC 2:1 (1:1). Polak przebywał na boisku do 83. minuty, kiedy zmienił go Daniel Whitaker. Abbott wpisał się na listę strzelców w 12. minucie i 59. minucie strzelając z karnego. Cały mecz na ławce rezerwowej przesiedział Przemysław Kazimierczak.

Michał Janota zdobył bramkę dla Excelsior Rotterdam w 2. kolejki holenderskiej Jupiler League (zaplecze Eredivisie) przeciwko FC Den Bosch 3:2 (1:2). Polak rozegrał całe spotkanie. Bramkę strzelił w 90. minucie z karnego zapewniając zwycięstwo swojemu zespołowi.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerowy w meczu ligowym z Birmingham (1:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Evertonem (1:6)

Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 56. minuty w meczu ligowym z West Bromwich (0:1)

Leauge One
Marek Saganowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Huddersfield (3:1)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Huddersfield (3:1)
Grzegorz Rasiak (Southampton) - 90 minut w meczu ligowym z Huddersfield (3:1)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - do 84. minuty i dwie bramki w meczu ligowym z Leyton Orient (1:2)
Przemysław Kazimierczak (Oldham Athletic) - rezerwowy w meczu ligowym z Leyton Orient (1:2)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut w meczu ligowym z Westerlo (3:0)
Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - poza kadrą w meczu ligowym z KSTVV Sint-Truiden (1:2)

Francja

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym z Lens (2:0)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Lens (2:0)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z NEC (1:0)
Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - poza kadrą w meczu ligowym z Vitesse (1:0)
Wojciech Łuczak (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Spartą (2:1)
Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z Rodą (1:0)

Jupiler Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z FC Den Bosch (2:3)

Niemcy

Bundesliga

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - od 87. minuty w meczu ligowym z Hoffenheim (1:0)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z HSV (4:1)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - do 68. minuty w meczu ligowym z Borussia Moenchengladbach (2:1)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - do 68. minuty w meczu ligowym z Borussia Moenchengladbach (2:1)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - do 76. minuty w meczu ligowym z Mainz (1:1)

2. Bundesliga
Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - rezerwowy w meczu ligowym z Duisburg (2:2)

Rosja

Krzysztof Łągiewka (Kubań Krasnodar) - rezerwowy w meczu ligowym z Tom Tomsk (1:0)
Rafał Murawski (Rubiń Kazań) - od 61. minuty w meczu ligowym z Terekiem Grozny (4:0)

Włochy

Błażej Augustyn (Calcio Catania) - 90 minut w meczu Pucharu Włoch z Cremonese (1:0)
Bartosz Salamon (Brescia) - do 72. minuty w meczu Pucharu Włoch z Reginną (0:1)
Adam Kokoszka (Empoli) - 120 minut w meczu Pucharu Włoch z Bari (1:1 k. 4:5)

Łącznie minut: 1116 minut
Średnia ilość minut: 51 minut / mecz
Bramki zdobyte: 3
Średnia liczba bramek zdobytych: 0,16 bramki / mecz

Wystąpią także Polacy, których mecze odbędą się późnym wieczorem, bądź w poniedziałek to: Ludovic Obraniak (Lille), Rafał Grzelak, Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Łukasz Szukała (Alemmania Aachen), Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa).