La Liga. Kanonada na koniec kolejki. Sevilla bliżej podium

Siedem bramek padło w meczu kończącym 30. kolejkę La Ligi. Celta Vigo prowadziła do przerwy z Sevillą, ale potyczkę przegrała. Dzięki trzem punktom goście zbliżyli się do podium.

Michał Piegza
piłkarze Sevilli PAP/EPA / Salvador Sas / Na zdjęciu: piłkarze Sevilli
Piłkarze Sevilli udział w kolejnym sezonie w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów mają już niemal pewny. Drużyna ma jeszcze nadzieje na miejsce na podium na koniec sezonu.

W poniedziałkowym spotkaniu kończącym 30. kolejkę Sevilla rywalizowała na wyjeździe z Celtą Vigo. Potyczka dobrze rozpoczęła się dla gości, później jednak dwie bramki zdobyli gospodarze. Przed przerwą padły kolejne dwa gole, po jednym dla każdej z drużyn. Miejscowi prowadzili 3:2, ale nie zgarnęli kompletu punktów.

Po zmianie stron Sevilla ruszyła do ataku i po niewiele ponad dwóch kwadransach wyszła na prowadzenie. Po godzinie gry do siatki Celty trafił Ivan Rakitić, a w 76. minucie wynik gry ustalił Alejandro Gomez.

Sevilla aktualnie do trzeciej w La Lidze Barcelony traci cztery punkty.

Celta Vigo - Sevilla FC 3:4 (3:2)
0:1 - Kounde 7'
1:1 - Aspas (k.) 20'
2:1 - Aspas 27'
2:2 - Fernando 35'
3:2 - Mendez 43'
3:3 - Rakitić 60'
3:4 - Gomez 76'