eWinner II liga: środa z kanonadami. Chojniczanka była najskuteczniejsza

Chojniczanka i Wigry Suwałki ugruntowały swoją pozycję w strefie barażowej dzięki zwycięstwom w 27. kolejce. Na czterech stadionach padło minimum pięć goli.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Chojniczanka przegrała poprzedni mecz na własnym stadionie za Skrą Częstochowa i była to jej pierwsza w sezonie porażka przy Mickiewicza. W środę przystąpiła do odbudowy twierdzy i wściekle zaatakowała Śląsk II Wrocław. Szymon Skrzypczak strzelił trzy gole, Tomasz Mikołajczak dwa, a cała konfrontacja zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Adama Noconia 6:0. We fragmencie po przerwie praktycznie każda akcja Chojniczanki kończyła się lądowaniem piłki w bramce.

W strefie barażowej są również Wigry Suwałki. Podopieczni Dawida Szulczka wygrali 1:0 z Motorem Lublin dzięki strzałowi doświadczonego Kamila Adamka. Najskuteczniejszy zawodnik Wigier zdobył 10 bramkę w sezonie w 31. minucie. Wykonał on dobitkę uderzenia Kacpra Wełniaka odbitego od słupka. Nawet w doliczonym czasie Motor próbował odrobić stratę do przeciwnika, ale Hieronim Zoch okazał się nie do pokonania przez całe popołudnie.

Sokół Ostróda rozpoczął energicznie wygrany 2:1 mecz ze Skrą Częstochowa. Podopieczni Piotra Jacka przez pół godziny prawie nie schodzili z połowy przeciwnika. Potwierdzeniem był gol Karola Żwira. Ten sam zawodnik ponownie skierował piłkę do tej samej bramki, ale tym razem po przerwie i golem samobójczym doprowadził do remisu. Ozdobą pojedynku było decydujące trafienie Tomasza Gajdy w 75. minucie.

Znicz Pruszków długo pracował na jakiegokolwiek zwycięstwo w rundzie wiosennej. Dopiero po wylądowaniu na ostatnim miejscu w tabeli, obudził się i zaczął punktować, a w środę na dodatek zaprezentował się efektownie. Już w pierwszej połowie wypracował sobie przewagę potrzebną do pokonania 5:2 Lecha II Poznań. Najskuteczniejszym piłkarzem zespołu z Mazowsza był Marcin Bochenek, który pomógł dubletem.

Ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie odniósł również Hutnik Kraków. Beniaminek wykorzystał do wypunktowania 4:1 Błękitnych Stargard przede wszystkim stałe fragmenty gry. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego straciła z powodu kontuzji dwóch obrońców Bartłomieja Mruka oraz Jana Andrzejewskiego, a zdekompletowana defensywa nie poradziła sobie z atakami gospodarzy.

Bytovia Bytów przegrała drugi mecz z rzędu 2:3 i zrobiła to w bardzo podobnych okolicznościach. Ponownie strzeliła gola w doliczonym czasie, po czym niemal natychmiast straciła decydującego. Do bramki przymierzyli przede wszystkim doświadczeni piłkarze, a komplet punktów zapewnił KKS-owi 1925 Kalisz - Marcin Radzewicz.

27. kolejka eWinner II ligi:

Chojniczanka Chojnice - Śląsk II Wrocław 6:0 (2:0)

0:1 - Kamil Adamek 32'

Sokół Ostróda - Skra Częstochowa 2:1 (1:0)
1:0 - Karol Żwir 6'
1:1 - Karol Żwir (sam.) 47'
2:1 - Tomasz Gajda 75'

Lech II Poznań - Znicz Pruszków 2:5 (0:3)
2:5 - Jakub Karbownik 90'

Hutnik Kraków - Błękitni Stargard 4:1 (2:0)
1:0 - Tomasz Wojcinowicz 6'
2:0 - Abdallah Hafez 40'
2:1 - Dawid Polkowski (k.) 43'
3:1 - Javier Bernal 68'
4:1 - Kacper Jodłowski 90'

Bytovia Bytów - KKS 1925 Kalisz 2:3 (0:1)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?