Fortuna I liga: Radomiak jest coraz groźniejszy. Nie miał litości dla przeciwnika

Radomiak wygrał po raz czwarty z rzędu. Na dodatek przekonująco 4:0 z Puszczą Niepołomice i zaczyna zagrażać klubom będącym na miejscach premiowanych awansem.
Karol Angielski cieszy się z gola WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Karol Angielski cieszy się z gola

Przed wygraną w Niepołomicach podopieczni Dariusza Banasika pokonali również GKS 1962 Jastrzębie, Górnika Łęczna oraz Miedź Legnica. W tabeli sezonu i rundy wiosennej Radomiak znalazł się na czwartym miejscu, choć rozegrał dotąd najmniej - sześć spotkań w 2021 roku.

W 16. minucie prowadzenie dla Radomiaka zdobył Mateusz Radecki, który zachował się przytomnie w kotle pod bramką Mateusza Górskiego. Wysoką formę potwierdził również Karol Angielski, który golem na 2:0 ponownie poprawił swoją sytuację w klasyfikacji strzelców ligi. Dobił do granicy 10 trafień i więcej mają ich na koncie wyłącznie Roman Gergel z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza oraz Kamil Zapolnik z Miedzi Legnica.

Puszcza nie wykorzystała swoich szans na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Tomasz Tułacz zareagował w przerwie trzema zmianami, co było dobitną oceną poczynań podopiecznych. Hubert Tomalski, Mateusz Wyjadłowski i Tomasz Mucha zastąpili Marcina Stefanika, Sebastiana Górskiego oraz Szymona Kobusińskiego.

Po przemeblowaniu Puszcza zabrała się nieco żwawiej do atakowania, ale nie stwarzała często sytuacji podbramkowych. Radomiak kontrolował sytuację na boisku i dbał o prowadzenie. W 83. minucie Mateusz Radecki potwierdził wyższość Radomiaka golem na 3:0 i tym samym z dubletem na koncie został najskuteczniejszym piłkarzem meczu. Wynik ustalił w 86. minucie Dominik Sokół po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Puszcza Niepołomice - Radomiak 0:4 (0:2)
0:1 - Mateusz Radecki 17'
0:2 - Karol Angielski 39'
0:3 - Mateusz Radecki 82'
0:4 - Dominik Sokół 86'

Puszcza: Mateusz Górski - Erik Cikos (70' Kacper Cichoń), Michał Czarny, Ivan Hladik, Marcel Pięczek - Marcin Stefanik (46' Hubert Tomalski), Szymon Kobusiński (46' Mateusz Wyjadłowski) - Sebastian Górski (46' Tomasz Mucha), Karol Knap, Michał Rakoczy - Łukasz Spławski (67' Jewhen Radionow)

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Bodzioch, Dawid Abramowicz - Mateusz Radecki (85' Amancio Fortes), Meik Karwot - Leandro (73' Artur Bogusz), Damian Gąska (85' Patryk Mikita), Miłosz Kozak (68' Michał Kaput) - Karol Angielski (85' Dominik Sokół)

Żółte kartki: Knap, Kobusiński, Spławski (Puszcza) oraz Raphael, Kaput (Radomiak)