Unia Europejska potępia Superligę! "Ochrona interesów nielicznych kosztem ogółu"

WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Tomasz Frankowski
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Tomasz Frankowski

Dawno nie było takiego pomysłu w piłce nożnej, który wzbudziłby tyle emocji. Powstanie Superligi ma wielu przeciwników. Specjalny dokument w tej sprawie wydał Parlament Europejski. Głos zabrał też europoseł Tomasz Frankowski.

W tym artykule dowiesz się o:

Bomba w piłce nożnej eksplodowała, gdy najwięksi europejscy giganci ogłosili zawiązanie Superligi, rozgrywek wyłącznie dla elity. Pomysł ten spotkał się z falą krytyki.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu jest spora grupa byłych piłkarzy, dziennikarzy, fanów czy polityków. Jednym z nich jest Tomasz Frankowski, były reprezentant Polski, a obecnie europoseł.

"Jestem przeciwny tym rozgrywkom. Musimy chronić europejski model sportu oparty na jedności i solidarności" - napisał w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska bramkarka niczym Iker Casillas

"Sport jest dla każdego, nie tylko tylko dla elitarnej grupy. Musimy chronić i promować europejski model sportu, który opiera się na jedności, solidarności i pozwala każdemu klubowi piłkarskiemu uczestniczyć w otwartych zawodach" - dodał.

Światło dzienne ujrzało też pismo Parlamentu Europejskiego, konkretnie komórki, która zajmuje się sportem. Frankowski również udostępnił go na swoim profilu na Twitterze. "Wraz z krajowymi związkami, ligami, UEFA i piłkarzami potępiamy ten pomysł i wspieramy ochronę zasad otwartych rozgrywek w Europie" - czytamy w treści dokumentu.

Przedstawiciele Unii Europejskiej nie mają wątpliwości - jedynym celem powołania Superligi jest chęć osiągnięcia zysku finansowego. "Ochrona interesów nielicznych ze szkodą dla interesu ogółu nie ma sensu, tak w sporcie, jak gdzie indziej" - czytamy w dalszej części.

Przesłanie jest jasne i klarowne. Nie ma zgody, żeby najwięksi wzięli dla siebie wszystko. Dbali tylko o swój interes. "Solidarność" to słowo klucz. Przedstawiciele Unii Europejskiej nie są w stanie też doszukać się zachowań zgodnych z promowanymi wartościami w Europie, gdzie panuje "równość i zjednoczenie".

Zobacz także:
UEFA reaguje na Superligę. Ważne zmiany w Lidze Mistrzów
Superliga - kluby zrezygnują z gigantycznych pieniędzy z Ligi Mistrzów

Komentarze (4)
avatar
yes
19.04.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Frankowski jest przeciw Superlidze - Jagiellonia pewnie też... 
avatar
Przemoo1985
19.04.2021
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Dobre, może sankcje :) . Ludzie sport zawodowy nie powinien w ogóle zwracać uwagi na politykę , jakiś tam frankowski potępia :) Wykładaj kasę na zawodników po parę milionów na samą wypłatę a pó Czytaj całość
avatar
franekbra
19.04.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
I za chwilę będzie tak: 150 zł miesięcznie za możliwość oglądania superligi. Może TVPis wykupi