Grzegorz Krychowiak w formie strzeleckiej. Derby Moskwy dla Lokomotiwu (wideo)

Lokomotiw zdeklasował CSKA w derbach Moskwy (3:0). Jedną z bramek zdobył Grzegorz Krychowiak. Jego klub zameldował się w finale Pucharu Rosji.

Rafał Szymański
Grzegorz Krychowiak strzela gola Twitter / twitter.com/fabiopaleixo / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak strzela gola
W 6. minucie drużyna CSKA mogła prowadzić, ale przy golu Salomona Rondona arbiter dopatrzył się zagrania ręką. Po kwadransie Lokomotiw prowadził. Francois Kamano wykorzystał asystę Dmitriego Rybczyńskiego, po czym wpisał się na listę strzelców.

Na początku drugiej odsłony podopieczni Milana Nikolicia podwyższyli wynik na 2:0. Pechowcem był Iwan Oblakow, który niefortunnie interweniował i pokonał własnego bramkarza.

Ostatnie słowo należało do Grzegorza Krychowiaka. Anton Miranczuk efektownie zagrał piętą do kadrowicza, który przypieczętował awans Lokomotiwu. Dla pomocnika było to już dziesiąte trafienie w tym sezonie.

Krychowiak spędził na murawie 90 minut i został ukarany żółtą kartką. Całe spotkanie rozegrał także Maciej Rybus. W finale Pucharu Rosji zespół reprezentantów Polski zmierzy się z Krylią Sowietow (12 maja).

Lokomotiw Moskwa - CSKA Moskwa 3:0 (1:0)
1:0 - Francois Kamano 16'
2:0 - Iwan Oblakow (s.)
3:0 - Grzegorz Krychowiak 90'