Obrońca rywali pomógł Barcelonie. Nieprawdopodobna pomyłka (wideo)

FC Barcelona zdołała zwyciężyć 2:1 w starciu wyjazdowym z Villarrealem. Decydującego gola strzelił Antoine Griezmann, który wykorzystał koszmarny błąd defensora.

Rafał Szymański
Obrońca rywali pomógł Barcelonie Materiały prasowe / Obrońca rywali pomógł Barcelonie
Podopieczni Ronalda Koemana musieli odrabiać straty, ponieważ w 26. minucie Samuel Chukwueze otworzył wynik tego spotkania. Radość gospodarzy trwała tylko kilkadziesiąt sekund. Antoine Griezmann doprowadził do wyrównania, asystę przy tym trafieniu zanotował Oscar Mingueza.

Reprezentant Francji był bohaterem swojej drużyny. W 35. minucie Juan Foyth zagrał wprost pod nogi wychodzącego na pozycję Griezmanna. 30-latek stanął oko w oko z bramkarzem i znalazł drogę do siatki.

Jak się później okazało, jego bramka przesądziła o zwycięstwie "Dumy Katalonii". W drugiej odsłonie Lionel Messi został brutalnie potraktowany przez Manuela Triguerosa - więcej TUTAJ.

FC Barcelona wykorzystała potknięcie "Królewskich" (0:0 z Realem Betis). Zespół Koemana znajduje się na najniższym stopniu podium w stawce Primera Division, ale ma taką samą liczbę punktów, co klub z Santiago Bernabeu.

Na tytuł najlepszego piłkarza meczu z Villarrealem z pewnością zasłużył Griezmann. W bieżącym sezonie napastnik zanotował 30 występów, jego dorobek to 11 trafień oraz 6 asyst.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)