Ligue 1. Niesamowity pościg i mnóstwo emocji. Lille dotrzymało kroku PSG

W spotkaniu czołowych drużyn Ligue 1 Lille OSC pokonało Olympique Lyon (3:2). Zespół Christophe'a Galtiera strzelił gola w samej końcówce i utrzymał się na fotelu lidera Ligue 1.
Rafał Szymański
Burak Yilmaz Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Burak Yilmaz

Zawodnicy Lille byli pod presją, ponieważ dzień wcześniej drużyna Mauricio Pochettino zgarnęła pełną pulę. Bezpośredni rywal w walce o tytuł wygrał 3:1 z FC Metz - więcej TUTAJ.

Worek z bramkami otworzył Islam Slimani. W 20. minucie Maxence Caqueret dokładnie dograł do Algierczyka, który silnym strzałem z niewielkiej odległości pokonał Mike'a Maignana.

Kwadrans później padła druga bramka, cała sytuacja była doprawdy kuriozalna. Sven Botman zderzył się ze swoim bramkarzem, następnie piłka odbiła się od Jose Fonte i zatrzepotała w siatce.

Jeszcze przed zejściem do szatni gracze Lille strzelili gola kontaktowego. Burak Yilmaz kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. Anthony Lopez nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Lille wróciło do żywych w 60. minucie. Lucas Paqueta zagrał wprost pod nogi Yilmaza, Turek dostrzegł dobrze ustawionego Jonathan David. Kanadyjczyk wpisał się na listę strzelców.

W końcówce tej rywalizacji ponownie błysnął Yilmaz. Snajper wykorzystał asystę Yusufa Yaziciego, trafienie 35-latka przesądziła o zwycięstwie ekipy Christophe'a Galtiera. Piłkarz utonął w objęciach kolegów.

Lille w dalszym ciągu przewodzi stawce Ligue 1 i ma jeden punkt przewagi nad Paris Saint-Germain. Olympique Lyon utrzymuje się na 4. pozycji.

Olympique Lyon - Lille OSC 2:3 (2:1)
1:0 - Islam Slimani 20'
2:0 - Jose Fonte (s.) 35'
2:1 - Burak Yilmaz 45+1'
2:2 - Jonathan David 60'
2:3 - Burak Yilmaz 85'