Liga Mistrzów. Kylian Mbappe był jak dziecko we mgle. Taki występ to kompromitacja!

Kylian Mbappe nie przyzwyczaił swoich fanów do takich występów, jak przy okazji meczu półfinałowego Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain - Manchester City (1:2). Jedna statystyka doskonale świadczy o tym, jak wielka była jego niemoc.

Mateusz Domański
Kylian Mbappe PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Takie spotkania rzadko przytrafiają się Kylianowi Mbappe. Biegał, starał się, jak zawsze był bardzo aktywny i szybki, ale nie przekładało się to na dobre statystyki w ofensywie.

Najbardziej bolesne dla fanów Paris Saint-Germain jest to, że Mbappe nie oddał w środowy wieczór... ani jednego celnego uderzenia!

"Kylian Mbappe po raz pierwszy nie oddał ani jednego celnego strzału przez 90 minut meczu Ligi Mistrzów" - donosi twitterowy profil OptaJoe.

Podkreślono jednocześnie, że gwiazdor tym razem był "stłumiony".

Bez wątpienia postawa Mbappe miała duży wpływ na końcowy rezultat tego spotkania. Gdyby dał z siebie więcej, to być może PSG cieszyłoby się chociażby z wyniku remisowego.

Tymczasem pierwszy półfinał LM zakończył się triumfem Manchesteru City 2:1. Do przerwy górą byli paryżanie, którzy prowadzili 1:0.

Rewanż 4 maja. Początek meczu o godz. 21:00.