eWinner II liga: Chojniczanka nie odpuszcza. W derbach rzuciła się na przeciwnika

Chojniczanka wykorzystała porażkę GKS-u Katowice ze Śląskiem II Wrocław i dzięki wygranej 3:1 z Bytovią Bytów znajduje się ponownie na drugim miejscu premiowanym awansem do Fortuna I ligi.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Chojniczanka strzeliła wszystkie trzy gole regionalnemu przeciwnikowi w pierwszej połowie. Rozbrojenie defensywy Bytovii Bytów trwało 19 minut. Po uderzeniu Tomasza Mikołajczaka kolejne bramki zdobyli Adam Ryczkowski oraz Szymon Skrzypczak. Przyjezdni znaleźli się na łopatkach i udało im się jedynie strzelić gola honorowego w doliczonym czasie. Paweł Zawistowski przelobował bramkarza Chojniczanki. Podopieczni Adama Noconia zostali wiceliderami dzięki kompletowi punktów.

Bytovia zaplątała się w rundzie wiosennej w walkę o utrzymanie. Praktycznie przez cały sezon o pozostanie na szczeblu centralnym drży Lech II Poznań. Drużyna z Wielkopolski zremisowała 0:0 z Garbarnią Kraków. Obie drużyny były ze skutecznością na bakier. Podopieczni Łukasza Surmy mogli rozstrzygnąć pojedynek nawet w doliczonym czasie, jednak Tomasz Kołbon oddał strzał ponad poprzeczką w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Motor Lublin zwyciężył 3:1 ze Stalą Rzeszów i popisał się w tym meczu pięknym pościgiem. Po pierwszej połowie prowadziła drużyna z Podkarpacia dzięki strzałowi Wiktora Kłosa. Podopieczni Marka Saganowskiego nie dali za wygraną i odwrócili wynik po przerwie. Gonitwę rozpoczął Piotr Ceglarz, a po wyrównaniu kolejne ciosy zadali rzeszowianom Filip Wójcik oraz Ariel Wawszczyk.

Lech II Poznań - Garbarnia Kraków 0:0

Stal Rzeszów - Motor Lublin 1:3 (1:0) 1:0 - Wiktor Kłos 14' 1:1 - Piotr Ceglarz 52' 1:2 - Filip Wójcik 61' 1:3 - Ariel Wawszczyk 77'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?