eWinner II liga: siedem goli w meczu Stali Rzeszów. Ostatni w doliczonym czasie

Stal Rzeszów powalczyła do końca i zapewniła sobie zwycięstwo 4:3 ze Śląskiem II Wrocław strzałem już po upływie podstawowego czasu. Komplet punktów zdobyły w niedzielę również Chojniczanka oraz Pogoń Siedlce.
Marcel Kotwica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcel Kotwica

Wynik 4:3 padł w meczu Stali Rzeszów po raz drugi w jednym miesiącu. Drużyna z Podkarpacia pokonała w takim samym wymiarze Skrę Częstochowa. W konfrontacji ze Śląskiem II Wrocław przegrywała 0:1, 1:2, 2:3, a komplet punktów zapewniła sobie dzięki pościgowi w końcówce. Piotr Głowacki doprowadził do remisu w 89. minucie, a w doliczonym czasie rozstrzygające uderzenie oddał obrońca Damian Kostkowski.

Chojniczanka poprawia bilans na wyjazdach. Tym razem podopieczni Adama Noconia pokonali 2:0 KKS 1925 Kalisz. Pierwsza akcja bramkowa została przeprowadzona przez Szymona Skrzypczaka i Mateusza Klichowicza, a zakończona przez tego drugiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wynik długo pozostawał na styku zanim ustalił go Olaf Nowak uderzeniem z rzutu karnego. Chojniczanka przesunęła się na drugie miejsce premiowane awansem, jednak jej główni konkurenci mają spore zaległości do nadrobienia.

Porażka 1:2 z Pogonią Siedlce komplikuje sytuację Olimpii Grudziądz w rywalizacji o utrzymanie się na szczeblu centralnym. Drużyna z Mazowsza narzuciła swoje warunki rywalizacji w pierwszej połowie, czego potwierdzeniem były gole Macieja Górskiego oraz Oskara Repki. Pogoń odparła prawie wszystkie ataki Olimpii. Gol Jose Embalo z rzutu karnego w doliczonym czasie był tylko na otarcie łez grudziądzan.