Premier Liga: kompromitacja zespołu Krychowiaka i Rybusa w meczu na szczycie, mistrz Rosji już znany

Nie tak miał wyglądać hit Premier Ligi dla Lokomotiwu Moskwa. Zespół, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, przegrał z Zenitem Sankt Petersburg aż 1:6 i stracił szansę na mistrzostwo Rosji. Tytuł wywalczył właśnie Zenit.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Mike Kireev/NurPhoto / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw wygrywał w ostatnim czasie mecz za meczem w rosyjskiej ekstraklasie i chciał przedłużyć swoją zwycięską serię do dziewięciu triumfów z rzędu. Jednakże ten plan pokrzyżowała mu ekipa z Sankt Petersburga, która odniosła efektowną wiktorię i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek po raz trzeci z kolei została mistrzem kraju.

Klub z Moskwy złudzeń o zwycięstwie pozbawił duet napastników gospodarzy, a mianowicie Artiom Dziuba - Sardar Azmoun. Ten pierwszy rozpoczął strzelanie w 19. minucie i konfrontację zakończył z dubletem. Natomiast ten drugi na samym początku drugiej połowy skompletował hat-tricka. Wynik starcia w 67. minucie ustalił Malcom.

Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Francois Kamano. Krychowiak oraz Rybus, którym pozostała walka o wicemistrzostwo Premier Ligi, występowali na boisku od początku do końca.

Swoje spotkanie przegrał również Urał Jekaterynburg Rafała Augustyniaka (rozegrał całą potyczkę), który musiał uznać wyższość FK Chimki (0:1).