Wyciągnął Juventus za uszy! Tak Cristiano Ronaldo zapewnił mu zwycięstwo [WIDEO]

Nie trafiał w trzech ostatnich spotkaniach Juventusu, a włoskie media pisały, że jest sfrustrowany i rozdrażniony. W meczu z Udinese Cristiano Ronaldo przebudził się w końcówce. Strzelił dwa gole na wagę arcyważnego zwycięstwa.

Michał Fabian
Cristiano Ronaldo (Juventus) zdobywa bramkę na 2:1 w meczu z Udinese Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo (Juventus) zdobywa bramkę na 2:1 w meczu z Udinese
W niedzielę Juventus FC stracił tytuł najlepszej drużyny Serie A na rzecz Interu Mediolan. Ekipa Andrei Pirlo ma jednak o co grać. Stawką jest udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów (na miejscach 2-6 panuje ogromy tłok).

Turyńczykom nie wiodło się w wyjazdowym spotkaniu z Udinese. Po pierwszej połowie przegrywali 0:1 (Wojciecha Szczęsnego pokonał Nahuel Molina).

Jednak w końcówce do głosu doszedł ten, na którego kibice Juve liczą najbardziej - Cristiano Ronaldo. W 83. minucie Portugalczyk wyrównał z rzutu karnego, a w 89. minucie zapewnił "Starej Damie" zwycięstwo (relacja TUTAJ>>). Po dośrodkowaniu Adriena Rabiota uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce (zdecydowanie lepiej powinien był zachować się bramkarz Udinese).

"CR7 na kłopoty. Wyciąga Juventus za uszy!" - emocjonował się komentator Eleven Sports.

Ronaldo przerwał serię trzech meczów bez gola (nie strzelał w spotkaniach z Genoą, Parmą oraz Fiorentiną). W ostatnich dniach włoscy dziennikarze pisali o 36-latku, że jest zdenerwowany, rozdrażniony i zrezygnowany (więcej TUTAJ>>). Sugerowali, że po tym sezonie opuści Juventus.

Po zwycięstwie w Udine Juventus zajmuje trzecie miejsce z 69 punktami. Taki sam dorobek ma druga Atalanta Bergamo i czwarty AC Milan, o dwa punkty mniej - SSC Napoli, zaś o pięć mniej Lazio Rzym (które jednak rozegra jeszcze spotkanie zaległe z Torino).