Janusz Gol przypomniał o sobie kibicom. Ważna wygrana drużyny Polaka (wideo)

W środę Janusz Gol zanotował drugą asystę w lidze rumuńskiej. Jego Dinamo Bukareszt wygrało 2:1 na wyjeździe z CSM Poli Iasi.

Rafał Szymański
Asysta Janusza Gola YouTube / Asysta Janusza Gola
To było bardzo ważne spotkanie dla zespołu Dinama, który walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 22. minucie środowej rywalizacji Janusz Gol  zagrał z głębi pola do Deiana Sorescu. Skrzydłowy przedryblował obrońcę rywali i silnym strzałem pokonał Ianosa Brinzę.

Miejscowi doprowadzili do remisu przed zejściem do szatni, gola na 1:1 strzelił Dzenan Zajmović. Szalę zwycięstwa na korzyść drużyny z Bukaresztu przechylił Jonathan Morsay, który w 54. minucie znalazł drogę do siatki.

W tym momencie Dinamo znajduje się na 11. pozycji w stawce ligi rumuńskiej i ma jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. CSM Poli Iasi niezmiennie zamyka ligową tabelę.

Dla Gola była to druga asysta w 21. meczu ligowym. Środkowy pomocnik ma na koncie też dwa występy w krajowym pucharze. 8-krotny reprezentant Polski z obecnym pracodawcą jest związany tylko do końca czerwca tego roku.

CSM Poli Iasi - Dinamo Bukareszt 1:2 (1:1)
0:1 - Deian Sorescu 22'
1:1 - Dzenan Zajmović 43'
1:2 - Jonathan Morsay 54'