"Przyjeżdżają z nadwagą". Mocne słowa o reprezentantkach Polski

Gdzie leży problem w polskiej piłce kobiet? Ekspertka i była zawodniczka mówi w "Przeglądzie Sportowym", że piłkarkom pozwala się na zbyt wiele. Dochodzi nawet do sytuacji, że reprezentantki Polski grają z nadwagą.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
mecz reprezentacji Polski PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: mecz reprezentacji Polski
Kobiecy futbol cały czas się rozwija i nie inaczej jest w Polsce. Wciąż jednak brakuje dużego sukcesu w wykonaniu reprezentacji Polski. Niedawno była szansa, aby awansować na mistrzostwa Europy, ale ostatecznie się nie udało.

Ekspertką od kobiecego futbolu jest Joanna Tokarska. To była piłkarka, która dziś komentuje mecze w telewizji. W "Przeglądzie Sportowym" udzieliła mocnego wywiadu, w którym zwróciła uwagę, co jest największym problemem polskich piłkarek.

Wcale nie chodzi o umiejętności. Tokarska bowiem twierdzi, że zawodniczki nie potrafią się odpowiednio prowadzić. W efekcie dochodzi do kuriozalnych wydarzeń podczas zgrupowań reprezentacji.

ZOBACZ WIDEO: Polski trener od lat wszystko dokładnie zapisuje. "Sporządzam książkę co pół sezonu"

- Zbyt wiele zawodniczek jest nieodpowiednio przygotowanych do najważniejszych meczów. Jeżeli jedna ma nadwagę, druga też, trzecia nie biega tak, jak należy, to coś jest nie w porządku. Najgorsze, że to nie są pojedyncze przypadki. Dużo dziewczyn przyjeżdża na zgrupowanie kadry z nadwagą - mówi wprost ekspertka.

Tokarska twierdzi, że w Polsce od piłkarek wciąż się wymaga zbyt mało. W żeńskim futbolu pojawiają się coraz większe pieniądze, ale trenerzy boją się narzucać im jeszcze większy profesjonalizm. Dlatego była zawodniczka wychodzi z założenia, że należy ten problem nagłaśniać, aby go wyeliminować.

Co ciekawe, kilka miesięcy temu uwagę na problem zwrócił Zbigniew Boniek. Prezes PZPN jednak wówczas nie napisał wprost, co ma na myśli.

"Tylko niech zawodniczki też z siebie trochę więcej dadzą, przede wszystkim pod względem przygotowania ogólnego... Ludzie patrzą i chcą bić brawo" - pisał na Twitterze w grudniu ubiegłego roku.

Być może krytyka dobrze podziała na polskie piłkarki. Tym bardziej że za chwilę rozpoczną współpracę z nową trenerką. Drużynę narodową powierzono Ninie Patalon. Biało-Czerwone czeka walka w eliminacjach MŚ 2023, w których będą rywalizować z Norwegią, Belgią, Albanią, Kosowem i Armenią.

"Nasza gwiazda znowu błyszczy". Wspaniały wyczyn reprezentantki Polski [WIDEO] >>

Obiecujący występ polskich piłkarek. Postawiły się wicemistrzyniom olimpijskim, choć przegrały >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×