The Championship. Ogromne emocje na finiszu. Podopieczni Rooneya uciekli spod topora

Za nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Derby County tylko zremisowało 3:3 w arcyważnym starciu z Sheffield Wednesday. Klub Polaków cudem utrzymał się na poziomie The Championship.

Rafał Szymański
piłkarze Derby County Getty Images / Nigel French/PA Images / Na zdjęciu: piłkarze Derby County
Zawodnicy Wayne'a Rooneya stracili gola do szatni, drogę do siatki znalazł Sam Hutchinson. Gospodarze w drugiej odsłonie byli wyjątkowo zmotywowani i potrzebowali 7 minut, aby objąć prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się Martyn Waghorn oraz Patrick Roberts, następnie bramki dla przyjezdnych zdobyli Callum Paterson i Julian Borner. Ostatnie słowo należało jednak do Waghorna, który pokonał golkipera z rzutu karnego.

Kamil Jóźwiak w 73. minucie podniósł się z ławki, chwilę później obejrzał żółtą kartkę. Krystian Bielik nadal leczy kontuzję. Drużyna reprezentantów Polski zdołała utrzymać się w The Championship. Rotherham United było przy życiu do 88. minuty starcia z Cardiff, które ostatecznie zakończyło się rezultatem 1:1. W przyszłym sezonie League One zagrają również Wycombe Wanderers i Sheffield.

To nie był dobry dzień dla Bartosza Białkowskiego, który aż 6 razy wyciągał piłkę z siatki. Bramki dla Coventry zdobyli kolejno: Jordan Shipley, Kyle McFadzean, Dominic Hyam, Callum O'Hare, Matthew James i Tyler Walker. Millwall strzeliło jedynego gola w kuriozalnych okolicznościach, McFadzean zmylił własnego bramkarza.

Barnsley już wcześniej zapewniło sobie miejsce w barażach, w 46. kolejce zremisowało 2:2 z liderem. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili po golach Cauleya Woodrowa i Conora Chaplina, jednym trafieniem odpowiedział Emiliano Buendia. W 54. minucie Adam Idah doprowadził do remisu.

Michał Helik zagrał w pełnym wymiarze czasowym, Przemysław Płacheta spędził cały mecz wśród rezerwowych. W półfinale barażów Barnsley zmierzy się ze Swansea City. W drugim spotkaniu Brentford FC podejmie AFC Bournemouth. Wcześniej bezpośredni awans do Premier League zagwarantowali sobie piłkarze Norwich i Watford.

Derby County - Sheffield Wednesday 3:3 (0:1)
0:1 - Sam Hutchinson 45+3'
1:1 - Martyn Waghorn 49'
2:1 - Patrick Roberts 52'
2:2 - Callum Paterson 62'
2:3 - Julian Borner 69'
3:3 - Martyn Waghorn (k.) 78'

Coventry City - Millwall FC 6:1 (2:1)