La Liga. Barcelona znowu zawiodła

Trzy gole padły na Camp Nou. Barcelona prowadziła z Celtą Vigo 1:0, ale spotkanie przegrała 1:2. W efekcie wicemistrzowie Hiszpanii muszą walczyć w 38. serii o utrzymanie 3. pozycji.

Michał Piegza
Lionel Messi (w środku) PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Lionel Messi (w środku)
Na dwie kolejki przed końcem sezonu Barcelona miała iluzoryczne szanse na tytuł. Celta o europejskich pucharach także mogła już raczej zapomnieć.

Gospodarze od początku zaatakowali. Dobrą szansę na gola w 17. minucie miał Lionel Messi. Argentyńczyk uderzył z woleja z okolic pola bramkowego, ale przestrzelił.

Bramka dla Barcelony padła jedenaście minut później. Sergio Busquets popisał się mierzonym podaniem do Messiego, a ten głową trafił do bramki z czterech metrów.

Wydawało się, że wicemistrzowie Hiszpanii mają spotkanie pod kontrolą. Barcelona oddała inicjatywę gościom i w 38. minucie dała się zaskoczyć. Iago Aspas zagrał przed pole karne do Santiego Miny, a ten mocnym strzałem trafił do bramki. Marc-Andre ter Stegen w tej sytuacji powinien zrobić dużo więcej.

Po zmianie stron początkowo zaatakowali gospodarze. Jednak brakowało klarownych okazji. Zespół Ronalda Koemana kilka razy przedostał się w okolice pola bramkowego, ale brakowało celnych uderzeń. Celta ter Stegenowi zagroziła dopiero w 71. minucie. Próbę Denisa Suareza obronił bramkarz.

Ciekawie zrobiło się dopiero w końcówce. Barcelona zaczęła ryzykować szukając zwycięskiej bramki. Świetną okazję zmarnował Martin Braithwaite. W 89. minucie cios zadali goście. Z dośrodkowania Augusto Solariego wyszedł strzał. Piłka odbiła się od słupka, a do siatki dobił ją Mina. W tym momencie miejscowi grali już w dziesiątkę. Z boiska za dwie żółte kartki w 83. minucie wyleciał Clement Lenglet.

Barcelona szans na mistrzostwo już nie ma. Drużyna może nawet stracić 3. miejsce kosztem Sevilli.

FC Barcelona - Celta Vigo 1:2 (1:1)
1:0 - Lionel Messi 28'
1:1 - Santi Mina 38'
1:2 - Santi Mina 89'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Ronald Araujo, Gerard Pique (64' Sergino Dest), Clement Lenglet - Sergio Busquets - Ousmane Dembele (70' Francisco Trincao), Ilaix Kourouma (86' Miralem Pjanić), Pedri (46' Riqui Puig), Jordi Alba - Antoine Griezmann (70' Martin Braithwaite), Lionel Messi.

Celta Vigo: Ivan Villar - Kevin Vazquez, Carlos Dominguez, Nestor Araujo, Aaron Caricol - Francisco Beltran (90+3' Hugo Sotelo) - Brais Mendez, Denis Suarez, Nolito (69' Augusto Solari)  - Iago Aspas (78' Miguel Baeza), Santi Mina.

Żółte kartki: Puig, Lenglet (Barcelona) oraz Dominguez (Celta).

Czerwona kartka: Lenglet (Barcelona) /za dwie żółte, 83'/.