Serie A: FC Crotone gra do końca. Parada bramkarza zatrzymała Pawła Dawidowicza

FC Crotone żegna się z ligą włoską i stara się to zrobić w dobrym stylu. Wygrana 2:1 z Hellasem Werona jest wartościowym wynikiem dla spadkowicza. Szansę na gola w tym meczu miał Paweł Dawidowicz, który spędził na boisku 45 minut.

Ahmad Benali (z lewej) i Paweł Dawidowicz PAP/EPA / CARMELO IMBESI / Na zdjęciu: Ahmad Benali (z lewej) i Paweł Dawidowicz
FC Crotone biło niechlubne rekordy w Serie A. Tylko jeden klub przed nim przegrał 27 z 35 meczów. Było to Benevento Calcio w pierwszym sezonie po awansie. Do tego dochodzi katastrofalna liczba straconych bramek - 91. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek piłkarze z Kalabrii nie mogą być pewni, że nie dobiją do wstydliwej granicy 100. W czwartek musieli uważać na ataki Hellasu Werona i akurat tym razem spisali się poprawnie.

Drużyna Ivana Juricia wcześniej niż w poprzednim sezonie wypisała się z walki o awans do europejskich pucharów. Pozostało jej bronić miejsca w górnej połowie tabeli. Hellas wygrał tylko jeden z wcześniejszych 11 meczów, a w ostatnich siedmiu zdobył dwa punkty. Nie przełamał się w rywalizacji z nisko notowanymi Spezią oraz Torino, nie zrobił tego również w czwartek.

W FC Crotone nie zagrał Arkadiusz Reca z powodu urazu, a od początku spotkania był na boisku Paweł Dawidowicz. Drużyna reprezentanta Polski straciła gola już w 2. minucie. Adam Ounas dostał podanie od Simeona Nwankwo i dał prowadzenie spadkowiczowi. Po tak mocnym otwarciu zanosiło się na kanonadę, ale zamiast goli, posypały się żółte kartoniki. W 30. minucie mógł wyrównać Dawidowicz, ale jego strzał głową po wrzutce z rzutu wolnego zatrzymał Alex Cordaz.

Dawidowicz po przerwie już nie zagrał, ponieważ trener Hellasu wprowadził za niego Davide Faraoniego. To drugie spotkanie z rzędu, w którym Polak nie powrócił z szatni na boisko. Wielkiej poprawy w grze gości nie było. Junior Messias strzelił na 2:0 dla FC Crotone po podaniu najlepszego gracza meczu Adama Ounasa, a gol samobójczy Salvatora Moliny na 1:2 wiele już nie zmienił.

FC Crotone - Hellas Werona 2:1 (1:0)
1:0 - Adam Ounas 2'
2:0 - Junior Messias 75'
2:1 - Salvatore Molina (sam.) 87'

Crotone: Alex Cordaz - Koffi Djidji, Luca Marrone, Lisandro Magallan - Pedro Pereira (72' Giuseppe Cuomo), Junior Messias, Luca Cigarini (76' Niccolo Zanellato), Ahmad Benali, Salvatore Molina - Adam Ounas (90' Jacopo Petriccione), Simeon Nwankwo

Hellas: Ivor Pandur - Paweł Dawidowicz (46' Davide Faraoni), Koray Guenter, Federico Ceccherini (51' Federico Dimarco) - Kevin Ruegg (70' Kevin Lasagna), Ivan Ilić, Adrien Tameze (46' Eddie Salcedo), Darko Lazović - Antonin Barak, Mattia Zaccagni (70' Ebrima Colley) - Nikola Kalinić

Żółte kartki: Magallan, Marrone, Pereira (Crotone) oraz Tameze (Hellas)

Sędzia: Luca Massimi