KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Niecodzienny pomysł angielskiego klubu. Zamordowany piłkarz wraca do składu

Queens Park Rangers w nietypowy sposób postanowiło uczcić 15. rocznicę śmierci Kiyana Prince'a. Zamordowany w 2006 roku nastolatek wróci do składu angielskiego klubu w popularnej serii gier FIFA. To część akcji społecznej.
Artur Babicz
Artur Babicz
Kiyan Prince Twitter / Kiyan Prince

Kiyan Prince został zamordowany w 2006 roku pod szkołą w momencie kiedy stanął w obronie gnębionego kolegi. Wówczas miał zaledwie 15 lat i był piłkarzem drużyny U16 Queens Park Rangers, przed którym cała kariera stała otworem. Wszystko jednak zostało brutalnie przerwane, kiedy został zasztyletowany. 

Jednak jak się okazuje, klub zmarłego piłkarza ciągle pamięta o młodym bohaterze. 15. rocznicę jego śmierci postanowiono uczcić w nietypowy sposób. Mianowicie nawiązano współpracę z EA Sports i Kiyan Prince "został przywrócony do życia" na wirtualnych boiskach.

Wraz z najnowszą aktualizacją (dostępną już na PC, a na konsolach będzie ona dostępna 19 maja) dołączy on do składu QPR w trybie kariery oraz szybkim meczu. Natomiast w trybie Ulitmate Team, gracze będą mieli do odblokowania specjalne zadania związane z upamiętnieniem Kiyana Prince'a.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sędzia nabrał się na jawne oszustwo

W serii FIFA dołączy on do QPR jako 30 latek i temu wiekowi również ma odpowiadać jego wygląd. Klub we współpracy z rodziną oraz specjalistami, m.in. studiem Framestore oraz naukowcami z Uniwersytetu w Bradford, starali się jak najdokładniej opracować wygląd Prince'a po 15 latach od śmierci. Poczyniono również szereg symulacji na podstawie archiwalnych materiałów oraz rozmów z kolegami młodego zawodnika, aby jak najlepiej odwzorować jego rzeczywiste umiejętności.

- Chcę, aby mój syn został zapamiętany nie z powodu tragedii, jaką była jego śmierć, ale z powodu jego umiejętności. Mam nadzieję, że dzięki tej kampanii świat zobaczy, że Kiyan mógłby pokazać swój potencjał. Uhonorowaliśmy jego talent. Mam nadzieję, że w ten sposób zainspirujemy również inne dzieci, aby doceniały swoje możliwości - mówił w rozmowie z BBC Mark Prince, ojciec zamordowanego zawodnika.

Dołączenie zawodnika do popularnej gry to nie tylko oddanie czci jego bohaterskiej postawie. To dodatkowo akcja społeczna, która ma zwracać uwagę na wysoki odsetek przestępstw z użyciem noża przez nieletnich w Wielkiej Brytanii.Zobacz także:
Gigant chce ściągnąć Lewandowskiego
Zobacz także: Legenda Barcelony blisko odejścia

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×