Mógł prowadzić Legię, jest kandydatem na trenera Jagiellonii Białystok

W 2018 roku był bliski objęcia Legii Warszawa, ale ostatecznie został selekcjonerem reprezentacji Słowacji U-21. Być może jednak Adrian Gula trafi do PKO Ekstraklasy, bo jako trenera może go zatrudnić Jagiellonia Białystok.

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Adrian Gula Getty Images / Alex Gottschalk/DeFodi Images / Na zdjęciu: Adrian Gula
Według ustaleń portalu sport.pl, klaruje się sytuacja w poszukiwaniach nowego trenera przez Jagiellonię Białystok. Na biurka działaczy trafił już raport przygotowany przez zewnętrzną firmę analityczną, a poważnie rozpatrywane mają być dwie kandydatury: Leszka Ojrzyńskiego i Adriana Guli.

O możliwości zatrudnienia tego pierwszego szkoleniowca przez klub z Podlasia słychać było już wcześniej. Jeśli chodzi o tego drugiego to natomiast nowa informacja i wygląda ona bardzo ciekawie z uwagi na doświadczenie Słowaka.

Gula przez ostatnie 1,5 roku prowadził czeską Viktorię Pilzno, a wcześniej pracował jako selekcjoner reprezentacji Słowacji U-21 oraz był trenerem MSK Żylina i AS Trencin. Jego największym sukcesem było zdobycie mistrzostwa Słowacji z Żyliną w sezonie 2016/17. W tym klubie spędził łącznie 5 sezonów, a ogólnie ma za sobą już kilkanaście lat pracy szkoleniowej.

Ciekawostką jest fakt, że Gula już kilkukrotnie był przymierzany do pracy w klubach PKO Ekstraklasy. Najbliżej było w 2018 roku, gdy miał propozycję pracy w Legii Warszawa. Ostatecznie jednak wybrał ofertę pracy z młodzieżową reprezentacją kraju.

Jagiellonia poszukuje trenera od połowy marca, czyli od czasu rozstania z Bogdanem Zającem. W rundzie wiosennej zespół tymczasowo prowadził Rafał Grzyb, który zdołał ukończyć rozgrywki na 9. miejscu w tabeli.

ZOBACZ WIDEO: Wielka feta nad Wisłą! Legia Warszawa świętowała zdobycie mistrzostwa
Kto byłby lepszym trenerem dla Jagiellonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×