Media oceniły występ Roberta Lewandowskiego. "Bez szczęścia"

Bayern Monachium wygrał na koniec sezonu z Augsburgiem 5:2. Co najważniejsze, Robert Lewandowski pobił legendarny rekord Gerda Muellera i zdobył 41. bramkę w tym sezonie Bundesligi. Media oceniły występ polskiego napastnika.

Mateusz Byczkowski
Robert Lewandowski (w środku) PAP/EPA / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)
Robert Lewandowski w sobotę zapisał się w kartach historii. Polak strzelił 41. gola w tym sezonie Bundesligi i pobił legendarny rekord Gerda Muellera. Choć o zdobycie bramki przeciwko Augsburgowi nie było łatwo.

Media dobrze oceniły występ Polaka. Portal sport.de przyznał mu notę "2,5" (gdzie 1 to najwyższa). "Z biegiem czasu miał kilka świetnych okazji do zdobycia bramki, ale rodak Gikiewicz przed przerwą był trzy razy lepszy w ich pojedynkach. Prawie poległ w walce o rekord, zanim strzelił gola w ostatniej minucie" - czytamy.

Portal spox.com także ocenił jego grę na "2,5". Podkreślono, że Lewandowski nie miał w sobotnim meczu łatwego zadania. "Dziewięciokrotnie zawiódł - zanim w ostatniej akcji spotkania zdobył bramkę" - napisano.

Zobacz historyczną bramkę Roberta Lewandowskiego!

Od "Abendzeitung Muenchen" Robert Lewandowski otrzymał jedynkę. Dziennikarze portalu także skupili się na rywalizacji snajpera Bawarczyków z golkiperem Augsburga. "W bezpośrednim pojedynku z bramkarzem Augsburga, Rafałem Gikiewiczem początkowo bez szczęścia" - czytamy.

Za to sofascore.com przyznał mu "8,2" (w skali 1-10). To najwyższa nota w Bayernie Monachium. Ponad "8" miał tylko Joshua Kimmich (8,1), który popisał się fantastycznym strzałem w pierwszej połowie.

Kosmiczne osiągnięcie Lewandowskiego. "Będziemy to wspominać przez dziesiątki lat"
NIESAMOWITE! Lewandowski pobił rekord Muellera! Robert, jesteś wielki!