Serie A: AC Milan pokaże się na salonach po latach oczekiwania

Cierpliwość kibiców AC Milanu została nagrodzona. Klub z Lombardii po latach przerwy wystąpi w Lidze Mistrzów. Po wygranej 2:0 z Atalantą BC został wicemistrzem Włoch. AS Roma zaprezentuje się w Lidze Konferencji.

piłkarze AC Milan PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
AC Milan miał możliwość zagwarantowania sobie powrotu do Ligi Mistrzów w poprzedni weekend. Podopieczni Stefano Piolego rozczarowali i zremisowali bezbramkowo na swoim terenie z Cagliari Calcio. W ostatniej kolejce sytuacja była teoretycznie bardziej skomplikowana, ponieważ Rossonerich czekały derby Lombardii przeciwko walczącej o wicemistrzostwo kraju Atalancie.

Milan wyszedł na prowadzenie w Bergamo w końcówce pierwszej połowy spotkania. Franck Kessie zabrał się za wykonanie rzutu karnego i strzelił tak spokojnie, że Pierluigi Gollini wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem do bramki. Ofensywa z Bergamo tym razem nie prezentowała się dobrze i nie potrafiła odpowiedzieć na gola Iworyjczyka do ostatniego gwizdka, a w doliczonym czasie Franck Kessie potwierdził wyższość Milanu golem na 2:0.

W ostatnim dniu sezonu rozstrzygnęła się jeszcze obsada siódmego miejsca w tabeli oznaczającego grę w pierwszej edycji Ligi Konferencji. AS Roma pokaże się w pucharach w pierwszym sezonie pod wodzą Jose Mourinho. Przegrywała ona w meczu ze Spezią Calcio różnicą dwóch bramek, ale potrafiła uratować sytuację i doprowadzić do "zwycięskiego remisu" 2:2.