Grabara bohaterem! Niesamowity wyczyn w rzutach karnych

Czy bramkarz może być bohaterem meczu? Jak najbardziej. Udowodnił to Kamil Grabara, broniąc aż trzy rzuty karne w spotkaniu Aarhus GF z Aalborgiem.

Dominika Pawlik
Kamil Grabara broniący rzut karny Twitter / Na zdjęciu: Kamil Grabara broniący rzut karny
To spotkanie było niezwykle ważne dla AGF Aarhus, bowiem wygrana oznaczała możliwość gry w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W starciu pomiędzy Aarhus a Aalborgiem doszło do serii rzutów karnych, bowiem po 120 minutach gry był wynik 2:2.

Kamil Grabara obronił w sumie 3 z 4 rzutów karnych wykonywanych przez rywali. Jego zespół wygrał serię 3-1 i ostatecznie cały mecz. W klubowych mediach ukazała się fotka polskiego bramkarza, analizującego dane od sztabu szkoleniowego. "Kiedy odrabiasz pracę domową" - podpisano.

"Kamil Grabara został wielkim bohaterem meczu, broniąc trzy rzuty karne. Cudu nie umniejsza też fakt, że jego zespół uratował się, zdobywając bramkę na wyrównanie w ostatniej minucie dogrywki" - czytamy w ekstrabladet.dk.

- To było szalone! To jedyne słowa, które można powiedzieć w tym momencie. Jestem cholernie dumny z zespołu, to kompletne szaleństwo - mówił Kasper Kusk cytowany przez sport.tv2.dk.

Przypomnijmy, że Grabara jest zawodnikiem Liverpoolu, ale do 30 września tego roku jest na wypożyczeniu w Aarhus GF. W tym sezonie w duńskiej lidze dziewięciokrotnie zachował czyste konto, ale zdarzały się też spotkania, w których popełniał poważne błędy.