KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielki powrót się potwierdza. Czy Jagiellonia Białystok zapłaci za trenera?

Według informacji potwierdzonej przez WP SportoweFakty, Ireneusz Mamrot zostanie niebawem ogłoszony trenerem Jagiellonii Białystok. To będzie powrót tego szkoleniowca do podlaskiego klubu po 1,5-rocznej przerwie.
Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
trener Ireneusz Mamrot WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: trener Ireneusz Mamrot

Udało nam się potwierdzić, że Jagiellonia Białystok zakończyła 2,5-miesięczne poszukiwania nowego trenera. Jeśli nie zdarzy się żaden zwrot akcji, to zgodnie z niedawnymi doniesieniami "Przeglądu Sportowego" działacze powierzą zespół Ireneuszowi Mamrotowi. Do ustalenia ponownej współpracy obu stron pozostały ostatnie szczegóły, a oficjalna informacja o podpisaniu umowy to kwestia najbliższych dni.

50-latek rozwiązał kontrakt z ŁKS-em Łódź, ale póki co odcina się od spekulacji medialnych i nie chce komentować żadnych informacji łączących go z powrotem do byłego klubu. Jak jednak ustaliliśmy, jego ponowna przeprowadzka na Podlasie jest już praktycznie przesądzona i trwa załatwianie ostatnich formalności z nią związanych. Najważniejsze kwestie zostały już ustalone.

Jako ciekawostkę warto zauważyć, że "Gazeta Wyborcza" podała informację o nieokreślonej dokładnie kwocie odstępnego jaką Jagiellonia miałaby zapłacić ŁKS-owi za przejście Mamrota. Sprawdziliśmy to i jedna z osób bliskich zarządowi tego pierwszego klubu w nieoficjalnej rozmowie z nami stanowczo temu zaprzeczyła. Przy okazji uzyskaliśmy także potwierdzenie, że innym poważnie branym pod uwagę trenerem do stałego zajęcia wakatu po Bogdanie Zającu był Leszek Ojrzyński. Jego kandydaturę ostatecznie oceniono jednak gorzej m.in. z uwagi na mniejsze osiągnięcia w pracy z młodymi piłkarzami.

ZOBACZ WIDEO: "Krycha, chcę cię takiego jak...". Paulo Sousa tłumaczy oczekiwania wobec Grzegorza Krychowiaka

Mamrot pracował w Jagiellonii w latach 2017-19 przez niemal dokładnie 2,5 roku. W tym czasie jego podopieczni zagrali 108 meczów, z których wygrali 51. Największe sukcesy tego okresu to zdobycie wicemistrzostwa Polski, wyeliminowanie portugalskiego Rio Ave w eliminacjach Ligi Europy i dotarcie do finału Pucharu Polski.

Piłkarze zespołu z Podlasia przebywają obecnie na urlopach. Z nowym-starym szkoleniowcem spotkają się po raz pierwszy najprawdopodobniej podczas startu letnich przygotowań do sezonu, których dokładny harmonogram ma być znany w najbliższych dniach. Start PKO Ekstraklasy jest natomiast zaplanowany na piątek 23 lipca.

Czy ponowne zatrudnienie Ireneusza Mamrota na stanowisku trenera będzie dobrym ruchem ze strony działaczy Jagiellonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • M16TRZ POLSKI Zgłoś komentarz
  Jajun znowu chce bić redaktora, bo napisał wstydliwy dla niego artykuł o beznadziejnym Mamrocie HAHAHAHAHAHAHA
  • Krogulec Kapuś sp. Z.o.o Zgłoś komentarz
   Kupa Ciposzko, czasami pomyśl, ten trener nie jest nigdzie zatrudniony, ty jedź do Warszawy lepiej, bo tylko wstyd przynosisz białostoczanom - jesteś niżej niż krogulec z empekiem
   • Franz. Zgłoś komentarz
    No cóż podobno nie wchodzi się nigdy 2 razy do tej samej rzeki. Rozwiązania które proponował Mamrot wiadomo czym się zakończyły, ale o czym tu pisać skoro ten klub nie ma większych
    Czytaj całość
    ambicji, teraz w Biedastoku będą " mamrotali jak po grzybkach" ale tam zawsze w tym klubie był przerost formy nad treścią.
    • zavi Zgłoś komentarz
     To w przyszłym sezonie będzie rozpaczliwa walka Jagi o pozostanie w ekstraklasie
     • zbych22 Zgłoś komentarz
      Powrót Mamrota do Jagiellonii wyraźnie pokazuje w jaki sposób Cezary Kulesza traktuje klub. Jest to dla niego dojna krowa, a Mamrota zadaniem będzie tylko utrzymanie Jagi w górnej części
      Czytaj całość
      tabeli. Wyniki sportowe Kuleszę nie interesują bo potencjalne mogą sporo kosztować i szkoda kasy.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×