eWinner II liga: było 0:3 i Motor Lublin nie przegrał tego meczu

Sześć goli, osiem żółtych kartek, dużo wrażeń. Konfrontacja Pogoni Siedlce z Motorem Lublin była emocjonująca. Zakończyła się ona remisem 3:3. Beniaminek odrobił trzybramkową stratę do przeciwnika w mniej niż kwadrans.

piłkarze Motoru Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Motoru Lublin
Pogoń Siedlce przystąpiła do ataku w pierwszych minutach pojedynku na własnym stadionie. Drużyna z województwa mazowieckiego potrzebowała 10 minut na oddanie strzału do bramki przeciwnika. Marcin Kozłowski otrzymał przechwyconą piłkę i pokonał Seweryna Kiełpina. Gospodarze mieli czego bronić i przystąpili do zarządzania wynikiem. Do przerwy im to wychodziło.

Będąca na prowadzeniu drużyna rozpoczęła jeszcze lepiej drugą połowę meczu. Pogoń postanowiła zapewnić sobie zdobycie kompletu punktów i była skuteczna. Po golach Krzysztofa Danielewicza oraz Oskara Sewerzyńskiego gospodarze mieli wysoką zaliczkę 3:0. Trudno było wyobrazić sobie zwrot akcji w Siedlcach.

Emocji jednak nie zabrakło do końca meczu, ponieważ Motor walczył ambitnie. Podopieczni Marka Saganowskiego odpowiedzieli dubletem z rzutów karnych Tomasza Swędrowskiego, po którym przegrywali już tylko 2:3. Pierwsza jedenastka została podyktowana za zagranie ręką, a druga po przewinieniu na Filipie Wójciku. Zbudowani rozpoczęciem pościgu lublinianie kontynuowali szturm i strzałem Krzysztofa Ropskiego w 75. minucie doprowadzili do remisu 3:3.

Po dynamicznej konfrontacji z aż 15 strzałami celnymi Motor utrzymał przewagę pięciu punktów nad Pogonią i na pewno zakończy sezon przed nią w tabeli. Beniaminek zachowuje również szansę na finisz w górnej połowie stawki.

3:3 - Krzysztof Ropski 75'

Pogoń: Bartosz Klebaniuk – Maciej Kołoczek, Oskar Repka, Julien Tadrowski (46' Bartosz Brodziński), Krystian Miś (63' Bartłomiej Olszewski), Krzysztof Danielewicz, Oskar Sewerzyński (80' Marcin Burkhardt), Ishmael Baidoo, Marcin Kozłowski (80' Dominik Leszczuk), Miłosz Przybecki, Maciej Górski

Motor: Seweryn Kiełpin – Paweł Moskwik, Ariel Wawszczyk, Rafał Grodzicki, Michał Król, Tomasz Swędrowski, Jakub Sobstyl (56' Sławomir Duda), Kamil Kumoch (66' Leszek Jagodziński), Filip Wójcik, Piotr Ceglarz, Daniel Świderski (66' Krzysztof Ropski)

Żółte kartki: Tadrowski, Kołoczek, Danielewicz, Olszewski, Burkhardt (Pogoń) oraz Ceglarz, Swędrowski, Duda (Motor)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Motor Lublin będzie walczyć o awans w następnym sezonie eWinner II ligi?