KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

El. Ligi Konferencji: są rywale dla Śląska Wrocław, Rakowa Częstochowa i Pogoni Szczecin

W środę w Nyonie rozlosowano pary II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Swojego drugiego potencjalnego przeciwnika poznał Śląsk Wrocław, a pierwszych Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa

Żaden z polskich zespołów nie miał przywileju rozstawienia, a najtrudniejsze zadanie wydają się mieć "Portowcy", którym przyjdzie zagrać z NK Osijek. To wicemistrz Chorwacji, który w ubiegłym sezonie w swoim kraju musiał uznać wyższość tylko Dinama Zagrzeb.

Jeśli Śląsk Wrocław upora się w I rundzie z estońskim Paide Linnameeskond, jego następnym przeciwnikiem będzie Fehervar FC (3. drużyna minionych rozgrywek na Węgrzech) lub Ararat Erywań (zdobywca Pucharu Armenii).

Pozornie najłatwiejsze zadanie ma Raków Częstochowa. Wicemistrz Polski zmierzy się z Suduvą Mariampol (wicemistrzem i finalistą Pucharu Litwy) lub Valmierą FC (3. zespół łotewskiej ekstraklasy).

Valmiera rok temu była przeciwnikiem Lecha Poznań w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. "Kolejorz" triumfował u siebie 3:0 i awansował do następnej fazy (decydował tylko jeden mecz).

W losowaniu II rundy wyłoniono też potencjalnego rywala Legii Warszawa, gdyby ta odpadła w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów z FK Bodo/Glimt. Jeśli zrealizuje się czarny scenariusz, wówczas mistrz Polski zagra z przegranym z pary Dinamo Zagrzeb (mistrz Chorwacji) - Valur Reykjavik (mistrz Islandii).

II RUNDA ELIMINACYJNA LIGI KONFERENCJI EUROPY:

ścieżka niemistrzowska:

Pogoń Szczecin (Polska) - NK Osijek (Chorwacja)

Fehervar FC (Węgry) / Ararat Erywań (Armenia) - Paide Linnameeskond (Estonia) / Śląsk Wrocław (Polska)

Suduva Mariampol (Litwa) / Valmiera FC (Łotwa) - Raków Częstochowa (Polska)

FC Noah (Armenia) / Kuopion Palloseura (Finlandia) - Worskla Połtawa (Ukraina)

FC Gagra (Gruzja) / Sutjeska Niksić (Czarnogóra) - Maccabi Tel Awiw (Izrael)

IF Elfsborg (Szwecja) - Milsami Orhei (Mołdawia) / FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina)

UE Sant Julia (Andora) / Gzira United (Malta) - HNK Rijeka (Chorwacja)

KF Shkupi (Macedonia Północna) / KF Llapi (Kosowo) - CS Santa Clara (Portugalia)

FK Velez (Bośnia i Hercegowina) / Coleraine FC (Irlandia Północna) - AEK Ateny (Grecja)

FK Decić (Czarnogóra) / Drita Gnjilane (Kosowo) - Feyenoord Rotterdam (Holandia)

Hammarby IF (Szwecja) - NK Maribor (Słowenia) / FC Urartu (Armenia)

FH Hafnarfjoerdur (Islandia) / Sligo Rovers (Irlandia) - Rosenborg Trondheim (Norwegia)

FCSB Bukareszt (Rumunia) - Szachtior Karaganda (Kazachstan)

FK Astana (Kazachstan) - Aris Saloniki (Grecja)

RFS Ryga (Łotwa) / KI Klaksvik (Wyspy Owcze)

Viktoria Pilzno (Czechy) - Dinamo Brześć (Białoruś)

Hibernian FC (Szkocja) - Mons Calpe SC (Gibraltar) / FC Santa Coloma (Andora)

Karabach Agdam (Azerbejdżan) - FC Aszdod (Izrael)

FC Basel (Szwajcaria) - Sfantul Gheorghe (Mołdawia) / Partizani Tirana (Albania)

Molde FK (Norwegia) - Servette Genewa (Szwajcaria)

FC Kopenhaga (Dania) - Torpedo-BiełAZ Żodino (Białoruś)

PFK Arda 1924 Kyrdżali (Bułgaria) - Hapoel Beer Szewa (Izrael)

FK Sileks (Macedonia Północna) / Petrocub Hincesti (Mołdawia) - Sivasspor (Turcja)

Dinamo Batumi (Gruzja) / SP Tre Penne (San Marino) - BATE Borysów (Białoruś)

Europa FC (Gibraltar) / Kauno Żalgiris (Litwa) - Glentoran FC (Irlandia Północna) / New Saints FC (Walia)

Bala Town (Walia) / Larne FC (Irlandia Północna) - AGF Aarhus (Dania)

Lokomotiw Płowdiw (Bułgaria) - 1.FC Slovacko (Czechy)

Ujpest Budapeszt (Węgry) - FC Vaduz (Liechtenstein)

FK Panevezys (Litwa) - Vojvodina Nowy Sad (Serbia)

Apollon Limassol (Cypr) - MSK Żylina (Słowacja) / Dila Gori (Gruzja)

AEL Limassol (Cypr) - NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) / KF Vllaznia (Albania)

Partizan Belgrad (Serbia) - DAC 1904 Dunajska Streda (Słowacja)

NK Domzale (Słowenia) / Swift Hesperange (Luksemburg) - FC Honka Espoo (Finlandia) / NSI Runavik (Wyspy Owcze)

KAA Gent (Belgia) - Valerenga Oslo (Norwegia)

Austria Wiedeń (Austria) - Racing Luxembourg (Luksemburg) / Breidablik (Islandia)

Hajduk Split (Chorwacja) - Toboł Kostanaj (Kazachstan)

Cukaricki Belgrad (Serbia) - Sumgait PFK (Azerbejdżan)

PFK Soczi (Rosja) - Kesla Baku (Azerbejdżan)

Dundalk FC (Irlandia) / Newtown AFC (Walia) - Levadia Tallin (Estonia) / St Joseph's FC (Gibraltar)

CSKA Sofia (Bułgaria) - FC Struga (Macedonia Północna) / FK Lipawa (Łotwa)

Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - Stjarnan FC (Islandia) / Bohemian FC (Irlandia)

Universitatea Craiova (Rumunia) - KF Laci (Albania) / FK Podgorica (Czarnogóra)

Olimpija Ljubljana (Słowenia) - SP La Fiorita (San Marino) / Birkirkara (FC (Malta)

Spartak Trnava (Słowacja) / Mosta FC (Malta) - Sepsi Sfantu Gheorghe (Rumunia)

Aberdeen FC (Szkocja) - BK Hacken (Szwecja)

ścieżka mistrzowska (przegrani z I rundy eliminacyjnej i rundy preeliminacyjnej Ligi Mistrzów):

Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) / Valur Reykjavik (Islandia) - FK Bodo/Glimt (Norwegia) / Legia Warszawa (Polska)

KF Teuta (Albania) / Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - finalista rundy preeliminacyjnej: SS Folgore (San Marino) / FC Prisztina (Kosowo) / HB Torshavn (Wyspy Owcze) / Inter Club d'Escaldes (Andora)

Malmoe FF (Szwecja) / Riga FC (Łotwa) - Skendija Tetowo (Macedonia Północna) / NS Mura (Słowenia)

Dinamo Tbilisi (Gruzja) / Neftczi Baku (Azerbejdżan) - Maccabi Hajfa (Izrael) / Kajrat Ałmaty (Kazachstan)

HJK Helsinki (Finlandia) / Buducnost Podgorica (Czarnogóra) - HB Torshavn (Wyspy Owcze) / Inter Club d'Escaldes (Andora)

Żalgiris Wilno (Litwa) / Linfield FC (Irlandia Północna) - CFR Cluj (Rumunia) / Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)

Ludogorec Razgrad (Bułgaria) / Szachtior Soligorsk (Białoruś) - CS Fola Esch / Lincoln Red Imps (Gibraltar)

SS Folgore (San Marino) / FC Prisztina (Kosowo) - Flora Tallin (Estonia) / Hibernians FC (Malta)

Ferencvarosi TC (Węgry) / zwycięzca rundy preeliminacyjnej: SS Folgore (San Marino) / FC Prisztina (Kosowo) / HB Torshavn (Wyspy Owcze) / Inter Club d'Escaldes (Andora) - Connah's Quay Nomads FC (Walia) / Alaszkert FC (Armenia)

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 22 lipca, rewanże zaplanowano tydzień później.

ZOBACZ WIDEO: Przemalowana furgonetka przyczyną porażki na MŚ 2018? "Nawałka był super przesądny"

Czy Pogoń, Śląsk i Raków w komplecie awansują do III rundy eliminacyjnej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×