Premier League: Arsenal i MU zmiażdżyli swoich rywali

"Kryzys bramkowy" Manchester United ma już za sobą. W sobotę pokonał w meczu 3. kolejki Premier League Wigan Athletic 5:0, chociaż długo się na to nie zanosiło. Bez problemów wygrał również Arsenal Londyn, pokonując Portsmouth 4:1. Komplet punktów na swoim koncie zapisał również Manchester City.

Bartosz Zimkowski

Man Utd w pierwszych dwóch spotkaniach zdobył zaledwie jedną bramkę, a w środę sensacyjnie przegrał z Burnley. Teraz za rywala miał Wigan Athletic i mecz rozegrano na JJB Stadium. W pierwszym składzie szansę gry dostał Antonio Valencia, były zawodnik The Latics.

Jednak po pierwszej połowie gole nie padły i fani MU martwili się, czy nadal ich ulubieńcy nie potrafią trafić do siatki rywali. Na ich szczęście mają w składzie kogoś takiego jak Wayne Rooney. W 56. minucie Anglik wyprowadził Diabły na prowadzenie, a 120 sekund później Dimitar Berbatov podwyższył na 2:0. Następnie znowu Rooney trafił do siatki rywali i Sir Alex Ferguson dał mu odpocząć. Zastąpił go Michael Owen, który pięć minut przed końcem strzelił bramkę. Jest to dla niego pierwszy gol w barwach Man Utd. Wynik spotkania na 5:0 ustalił w ostatnich sekundach Luis Nani.

Bez problemów wygrał również Arsenal. W pierwszej kolejce ograł Everton 6:1. Teraz zwyciężył skromniej, bo "tylko" 4:1. Na Emirates Stadium nie poradziło sobie Portsmouth, a co ciekawe ani jednej bramki dla Kanonierów nie zdobył napastnik. Dwa trafienia były dziełem Vassarkiego Diaby'ego. Arsenal wygrał zatem drugi mecz, a ma jeszcze jeden zaległy do rozegrania. Portsmouth poniosło natomiast trzecią porażkę.

Skromnie, bo tylko 1:0, wygrał Manchester City. Ponownie na listę strzelców wpisał się Emmanuel Adebayor i to on zapewnił The Citizens drugi komplet punktów. The Citizens wygrali z Wolverhampton Wanderers i w tym sezonie jeszcze nie stracili bramki.

Ani jednego gola nie widzieli za to fani na St Andrews, gdzie Birmingham City zremisowało ze Stoke City. Natomiast na Stadium of Light Sunderland wygrał z Blackburn Rovers 2:1, chociaż przegrywał 0:1. Dwa trafienia dla Czarnych Kotów były dziełem Kenwyne Jonesa.

W niedzielę zostaną rozegrane trzy kolejne mecze 3. kolejki Premier League. Ostatnie spotkanie zaplanowano na poniedziałek.