Pucharowicze rozegrali sparingi. Obaj nawet nie strzelili gola

Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław zagrają tego lata w eliminacjach Ligi Konferencji. W środę trzecia drużyna PKO Ekstraklasy przegrała 0:1 z MFK Rużomberok, a czwarta 0:4 z Hajdukiem Split.

Mariusz Malec i Erik Exposito PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Mariusz Malec i Erik Exposito
Pogoń Szczecin wyszła na boisko w Opalenicy z Michałem Kucharczykiem w ataku. Doświadczony piłkarz występował już w zespole Kosty Runjaicia jako boczny obrońca oraz pomocnik. Po transferze Adriana Benedyczaka do Parmy Calcio 1913 trener Pogoni sprawdza kolejny wariant, ale nie wyglądał on obiecująco. Pogoń była w pierwszej połowie mniej przebojowa niż w poprzednim, wygranym 3:0 sparingu z KGHM Zagłębiem Lubin. W 40. minucie straciła gola i zeszła na przerwę z niekorzystnym wynikiem.

Po przerwie Runjaić starał się ożywić ofensywę Pogoni między innymi wprowadzeniem Luki Zahovicia oraz Huberta Turskiego, ale drużyna ze Szczecina nie przedostała się ani razu z piłką do bramki ósmego klubu słowackiej ekstraklasy. W ten sposób poniosła pierwszą porażkę w okresie przygotowań.

Śląsk Wrocław stacjonuje na zgrupowaniu w Chorwacji i konfrontuje się z miejscowymi klubami. Po pokonaniu NK Osijek oraz zremisowaniu z NK Slaven musiał pogodzić się z porażką w sparingu z Hajdukiem Split. Podobnie jak we wcześniejszych grach kontrolnych źle wystartował. Po 20 minutach było 2:0 dla Hajduka dzięki strzałom Marko Brkljacy i Mario Vuskovicia z rzutu karnego.

Piłkarze Hajduka bronili się mądrze i nie pozwalali wrocławianom na częste kreowanie sytuacji podbramkowych. Strzał Janiego Atanasova na 3:0 w 71. minucie praktycznie zagwarantował zwycięstwo chorwackiemu zespołowi. Trafienie Ivana Saricia w 82. minucie na 4:0 sprawiło, że Śląsk poniósł dotkliwą porażkę.

Pogoń Szczecin - MFK Rużomberok 0:1 (0:1)
0:1 - Martin Regali 40'

Śląsk Wrocław - Hajduk Split 0:4 (0:2)
0:1 - Marko Brkljaca 12'
0:2 - Mario Vusković (k.) 20'
0:3 - Jani Atanasov 71'
0:4 - Ivan Sarić 82'

Czy Pogoń Szczecin wygra dwumecz z NK Osijek w Lidze Konferencji?