Śląsk Wrocław zagrał z pucharowym rywalem Pogoni Szczecin. Dał dobry przykład

W sobotę najbardziej pracowitym klubem z PKO Ekstraklasy był Śląsk Wrocław, który rozegrał dwa sparingi w Chorwacji. Pokonał 2:1 NK Osijek, który w eliminacjach Ligi Konferencji Europy będzie przeciwnikiem Pogoni Szczecin.

zawodnik Warty Poznań Jan Grzesik (z lewej) i Israel Puerto (z prawej) ze Śląska Wrocław PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: zawodnik Warty Poznań Jan Grzesik (z lewej) i Israel Puerto (z prawej) ze Śląska Wrocław
NK Osijek został w poprzednim sezonie wicemistrzem Chorwacji, jego szkoleniowcem jest Nenad Bjelica, który w przeszłości pracował między innymi z zawodnikami Lecha Poznań oraz Dinama Zagrzeb. Drużyna ze wschodniej części Chorwacji 22 lipca zagra w eliminacjach Ligi Konferencji w Szczecinie, a tydzień później dojdzie do rewanżu w Osijeku.

Na razie chorwacka drużyna jest w okresie przygotowań do sezonu, a jej sparingpartnerem był Śląsk Wrocław. Po pierwszej połowie NK Osijek był na prowadzeniu 1:0. Do bramki oddał uderzenie Ramon Mierez, który wykorzystał nieporozumienie przy wyprowadzeniu piłki Marka Tamasa oraz Wojciecha Golli. Argentyńczyk jest królem strzelców ligi chorwackiej.

Konfrontacja była wyrównana, a po przerwie skuteczniejsi okazali się wrocławianie. Śląsk doprowadził do remisu strzałem Lubambo Musondy w 68. minucie. Trafił on do siatki z bliska po akcji z udziałem Mateusza Praszelika, Szymona Lewkota oraz Roberta Picha. Zwycięskiego gola na 2:1 zdobył właśnie Robert Pich, który zakończył kombinację z udziałem Waldemara Soboty i Sebastiana Bergiera.

W drugim sobotnim sparingu Śląsk zremisował 1:1 z NK Slavenem Koprivnica. Ponownie wcześnie stracił gola i tym razem zdołał tylko dogonić przedstawiciela chorwackiej ekstraklasy.

Z przeciwnikami zza południowej granicy zagrali i zwyciężyli piłkarze Piasta Gliwice oraz Cracovii. Podopieczni Waldemara Fornalika odwrócili na 3:1 wynik meczu z MFK Frydek-Místek, a Pasy pokonał 2:0 Fotbal Trinec.