Cracovia na zwycięskiej ścieżce. Pasy strzelają aż miło

14 bramek w trzech grach kontrolnych - Cracovia w letniej przerwie imponuje skutecznością i kroczy od wygranej do wygranej. W czwartek Pasy pewnie pokonały wicemistrza Słowenii NK Maribor 3:1, a udział przy wszystkich golach miał Marcos Alvarez.

Maciej Kmita
Sergiu Hanca (w środku) cieszy się z gola PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Sergiu Hanca (w środku) cieszy się z gola
Krakowianie rozpoczęli przygotowania do sezonu z MFK Frydek-Mistek, którego w Rącznej rozbili 9:0. Tuż przed wyjazdem na zgrupowanie do Słowenii ekipa Michała Probierza wygrała natomiast 2:0 z Fotbal Trinec. Sparingi z przedstawicielami odpowiednio czeskiej III i II ligi były tylko rozgrzewką przed poważniejszymi sprawdzianami w Moravskich Toplicach.

Na pierwszy ogień poszedł NK Maribor, czyli wicemistrz Słowenii, który przygotowuje się do startu w eliminacjach Ligi Konferencji 8 lipca. Do przerwy Cracovia przegrywała 0: po golu Martina Milca bezpośrednio z rzutu wolnego. Po zmianie stron Pasy odrobiły stratę z nawiązką.

Najpierw w 63. minucie z rzutu karnego podyktowanego za faul na Marcos Alvarezie wyrównał Sergiu Hanca. 7 minut później prowadzenie Cracovii po podaniu Alvareza dał Rivaldinho. A w doliczonym czasie gry dobry występ golem spuentował sam Alvarez. Niemiec pewnie wykorzystał rzut karny za zagranie ręką jednego z rywali.

Warto zwrócić uwagę na skuteczność Pasów w letnich sparingach. W minionym sezonie zespół Probierza miał problemy ze zdobywaniem bramek, a teraz strzelił 14 goli w trzech grach kontrolnych. Rivaldinho i Alvarez, którzy mieli straszyć bramkarzy PKO Ekstraklasy, zdobyli po jednej bramce. Teraz są najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny z Kałuży 1. Obaj mają na koncie trzy trafienia, a Rivaldinho jako jedyny gracz Cracovii strzelił gola w każdym ze sparingów.

4 lipca kolejnym rywalem Pasów na zgrupowaniu w Słowenii będzie wicemistrz Serbii - Partizan Belgrad. Następnie 8 lipca krakowianie zagrają ze Sturmem Graz, czyli trzecią drużyną austriackiej Bundesligi. A przed powrotem do Polski Cracovia zmierzy się jeszcze z czwartą siłą czeskiej ekstraklasy - 1. FC Slovacko.

NK Maribor - Cracovia 1:3 (1:0)
1:0 - Milec 40'
1:1 - Hanca (k.) 63'
1:2 - Rivaldinho 70'
1:3 - Alvarez (k.) 90'

Skład Cracovii:

I połowa: Adam Wilk - Cornel Rapa, Jakub Jugas, Ivan Marquez, Luis Rocha - Karol Knap, Mathias Hebo Rasmussen, Florian Loshaj, Michał Rakoczy, Kamil Ogorzały - Filip Balaj.

II połowa: Adam Wilk - Otar Kakabadze, Krystian Bracik, Matej Rodin, Michal Siplak - Sergiu Hanca, Sylwester Lusiusz, Damir Sadiković, Thiago, Rivaldinho - Marcos Alvarez.