Sparing. Lechia pokonała Stomil. Grało dwóch testowanych zawodników z Niemiec

Lechia Gdańsk wygrała 2:0 ze Stomilem Olsztyn podczas sparingu rozegranego w Gniewinie. W zespole znad morza wystąpili Kingsley Sarpei i Timur Gayret, którzy przyjechali do Gdańska na testy.

Michał Gałęzewski
Na zdjęciu w środku: Kristers Tobers WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu w środku: Kristers Tobers
Podczas meczu w Gniewinie, Lechia Gdańsk od początku starała się wyjść na prowadzenie. Udało się to dopiero po przerwie na uzupełnienie płynów, gdy po asyście Macieja Gajosa, swoją drużynę na prowadzenie wyprowadził Kristers Tobers.

Po zmianie stron szansę dostało wielu młodych zawodników, w tym Ryszard Sumiński, Marek Niewiadomski i Antoni Mikułko. Piłkarze z Gdańska szybko po przerwie podwyższyli wynik spotkania i wygrali 2:0 po golu Flavio Paixao.

W Lechii grało dwóch testowanych zawodników, którzy przyjechali zza naszej zachodniej granicy. To mający obywatelstwa Niemiec i Ghany 18-letni środkowy napastnik Kingsley Sarpei, który grał ostatnio w młodzieżowych drużynach Bayeru Leverkusen i w młodzieżowej Lidze Mistrzów, a także 22-letni Timur Gayret z rezerw Herthy Berlin, który może grać na wszystkich pozycjach w ofensywie.

Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 - Kristers Tobers 31'
2:0 - Flavio Paixao 49'