Lech Poznań lepszy od wicemistrza Danii. Duże emocje i pięć bramek w sparingu

Bardzo dobry występ Lecha Poznań w sparingu z FC Midtjylland. Zespół Macieja Skorży pokonał wicemistrza Danii 3:2 po bramkach Mikaela Ishaka, Karlo Muhara oraz Filipa Marchwińskiego.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
"Kolejorz" objął prowadzenie w 30. minucie po tym jak Mikael Ishak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Henrika Dalsgaarda na Jakubie Kamińskim.

Taki wynik utrzymał się do przerwy, a po zmianie stron emocji było znacznie więcej. Duńczycy wyrównali w 61. minucie dzięki skutecznemu wykonaniu stałego fragmentu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i małym zamieszaniu, piłkę do siatki skierował ładnym technicznym uderzeniem Daniel Hogh.

Strata gola nie wytrąciła z rytmu podopiecznych Macieja Skorży i niedługo później odzyskali prowadzenie. Strzał Antoniego Kozubala zamienił się w asystę, nogę dołożył jeszcze Karlo Muhar i to on zapisał się w protokole. Po tej bramce poznaniacy poszli za ciosem i w 81. minucie było już 3:1. Egzekutorem był Filip Marchwiński, który dopełnił formalności z najbliższej odległości.

Ekipa FC Midtjylland zmniejszyła jeszcze rozmiary porażki za sprawą skutecznej akcji oskrzydlającej i precyzyjnego trafienia głową Rasmusa Nicolaisena, lecz potem, zamiast walczyć o wyrównanie, zaostrzyła grę i w 89. minucie, za brutalny faul na Filipie Borowskim, czerwoną kartkę otrzymał Nicolas Madsen.

W piątek, w kolejnym spotkaniu sparingowym lechici zmierzą się z Arką Gdynia.

Lech Poznań - FC Midtjylland 3:2 (1:0)
1:0 - Mikael Ishak (k.) 30'
1:1 - Daniel Hogh 61'
2:1 - Karlo Muhar 74'
3:1 - Filip Marchwiński 81'
3:2 - Rasmus Nicolaisen 88'

Skład Lecha Poznań: Filip Bednarek (46' Mickey van der Hart) - Joel Pereira (62' Alan Czerwiński), Jesper Karlstrom (70' Karlo Muhar), Jakub Kamiński (70' Filip Borowski), Mikael Ishak (62' Artur Sobiech), Dani Ramirez (77' Filip Wilak), Antonio Milić (88' Krystian Palacz), Bartosz Salamon (70' Mateusz Skrzypczak), Michał Skóraś (72' Filip Marchwiński), Joao Amaral (62' Aron Johannsson), Pedro Tiba (72' Antoni Kozubal).

Czerwona kartka: /89' za faul/ (FC Midtjylland).